404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx

Бізнес екс-голови "Укргаз-енерго" переходить до "Нафтогазу"

Середа, 13 вересня 2017, 13:35 —

Ігор Воронін втрачає контроль над своїми газорозподільними активами.

404 Not Found

404 Not Found


nginx

Про це ЕП повідомило джерело на ринку.

За його даними, Воронін був відсторонений від посади голови наглядової ради "Кіровоградгазу", в якому йому (через ТОВ "Інвестиційна компанія "Фінлекс-інвест") належить 27% акцій.

Відповідне кадрове рішення було прийнято на позачергових зборах акціонерів "Кіровоградгазу", що відбувся влітку цього року. Тоді ж з посади голови правління ВАТ був знятий близький Вороніну Ігор Ященко.

Зараз головою правління "Кіровоградгазу" є Олександр Гладкий, а наглядову раду очолює Олег Діденко. Обидва призначені за рішенням НАК "Нафтогаз України", який володіє 50%+1 голос кіровоградської компанії.

При цьому, найближчим часом "Нафтогаз" розраховує провести аналогічну операцію на "Черкасигаз", який також контролюється оточенням Вороніна. За даними ЕП, з ініціативи юристів НАК у вересні судом було накладено арешт на акції черкаської компанії.

Відповідне рішення прийнято як забезпечувальний захід - на період розгляду основного позову "Нафтогазу України": про визнання недійсною додаткової емісії акцій "Черкасигаз", здійсненої у 2005 році. Тоді в результаті цього рішення пакет "Нафтогазу" в черкаській компанії був "розмитий" з контрольних 51% до 9,9%.

Якщо позов буде задоволений, НАК розраховує використовувати свою відновлену акціонерну частку для проведення позачергових зборів акціонерів "Черкасигаз", і проведення там кадрових перестановок по кіровоградському сценарію.

Ігор Воронін отримав популярність на ринку у 2006 році, коли очолив ПрАТ "Укргаз-енерго" - структуру, через яку в Україні продавали газ, що імпортується компанією Rosukrenergo Дмитра Фірташа, Івана Фурсіна і російського "Газпрому".

На ринку газорозподілу Воронін до останнього часу займав другий (після Фірташа) рядок - до сфери його впливу відносилися "Кіровоградгаз", "Черкасигаз", "Мелітопольгаз" та "Уманьгаз".

Дмитро Рясний, ЕП

404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx