404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx

Опитування НБУ показало ключові ризики для фінансової системи

П'ятниця, 1 червня 2018, 11:20

Ключовими джерелами ризику для фінансової системи України є корупція, діяльність правоохоронних органів і судова система.

Про це свідчать дані опитування Національного банку.

У числі найбільших джерел нестабільності респонденти також відзначили політичну і соціальну ситуацію в країні, стан співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів і інвесторів, а також шахрайство і кібернетична небезпека.

 

Загальний рівень ризику у фінансовому секторі України респонденти вважають середнім (48%) або високим (43%), і лише 9% - низьким.

404 Not Found

404 Not Found


nginx

Результати опитування також показали, що більшість респондентів вважає нинішній стан фінансового сектора України задовільним (64% всіх відповідей).

У той же час частка респондентів, які вважають стан поганим (23% опитаних) трохи вища, ніж частка оптимістів (14%), додає Нацбанк.

Тим часом майже половина опитаних вказала на поліпшення стану фінансового сектора за останні шість місяців, хоча 10% вважають, що він погіршився. 35% респондентів також вважають, що і в наступні півроку стан фінсектору буде поліпшуватися, хоча 13% опитаних дотримуються протилежної думки.

Крім того, майже половина респондентів не бачить змін в стані фінансового сектора і не очікує їх найближчим часом.

Нацбанк уточнює, що в першому опитуванні "Про системні ризики фінансового сектора", проведеному в травні 2018 року, взяли участь 23 респондента з найбільшою часткою ринку (15 банків, чотири страхові і чотири інвестиційні компанії).

До вибірки респондентів не потрапили юридичні особи, які перебувають під санкціями. Якщо серед лідерів ринку є кілька представників однієї фінансової групи, анкету надсилали одному з них.

Результати наступного відповідного опитування будуть опубліковані в листопаді 2018 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx