404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx

Гройсман скаржиться на "шалений" тиск через контрабанду

Середа, 11 липня 2018, 15:55
 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що на нього та на працівників митної служби наразі чиниться шалений тиск через боротьбу з контрабандою.

Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів у середу, 11 липня.

За його словами, за останній час у боротьбі з контрабандою є значний прогрес.

Зокрема, напередодні через систему Прозорро був проведений аукціон на закупівлю сканерів на митницю, на що з бюджету було передбачено 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Проте торги вдалося завершити із сумою всього у 600 мільйонів гривень.

404 Not Found

404 Not Found


nginx

"Торги закінчилися з економією реальною, яку забезпечила ДФС, 600 мільйонів гривень. Тобто, ми на 600 мільйонів менше заплатимо за сканери, за які планували заплатити на 50% більше. Це говорить про ефективність, прозорість і про нашу консолідовану позицію", - сказав Гройсман.

Він зазначив, що у червні окрім іншого були виявлені нові контрабандні схеми, з якими уряд успішно бореться.

"Назву вам натуральні цифри, щоб ви зрозуміли. Наприклад, товар, який був розмитнений у травні місяці, коли схеми ці працювали і ми про них не знали. Так, одна із компаній розмитнила іграшки вагою 7,2 тонн і заплатила за розмитнення у бюджет 5500 доларів за контейнер", - розповів голова Кабміну.

"Коли ми почали боротися з контрабандою у нас надходження до бюджету за той самий контейнер, за той самий товар склали 8800 доларів. Тобто, 3300, на мій погляд, осідало у карманах тих, хто завідував контрабандою в Україні", - додав він.

Гройсман зазначив, що тепер ці потоки ліквідували і всі кошти направили в український бюджет.

Він додав, що за перше півріччя уряду вдалося перевиконати показники на 20 мільярдів, але  є ще "ресурси", які, на його думку, належать українським громадянам, тому не слід припиняти боротьбу з контрабандою

"Сьогодні ми маємо шалений тиск. Він здійснюється і на мене особисто, і на митників. З різноманітними інструментами для того, щоб нас зупинити", - заявив прем'єр.

"Сьогодні у середовищі, по оперативним даним, серед контрабандистів ходить така історія: ось почекайте-почекайте, скоро домовимось, вони відступлять. Я наголошую на тому, що я ні з ким, ні про що домовлятися не збираюся. Це для мене принципова позиція. Я витримував тиск і раніше, витримаю і цей, чого би це не коштувало", - сказав Гройсман.

Також за його словами, наразі здійснюється тиск і на митників.

"Хочу підкреслити, що кожного митника, який чесно виконує свою роботу, ми захистимо. Тому треба пережити і роботи по-совісті.  Хто і якби не хотів кого скомпрометувати, все це залишиться в історії", - сказав очільник уряду.

Як повідомлялося, 20 червня Кабмін підтримав план дій по посиленій боротьбі з контрабандою та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників.

Прем'єр також пообіцяв зруйнувати "сірі" схеми на митниці і жорстоко карати порушників.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що окремі правоохоронці готують проти нього та уряду провокації.

Яна Міланова, УП

404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx
404 Not Found

404 Not Found


nginx