https://www.epravda.com.ua/images/logo01.gif Економічна правда https://www.epravda.com.ua Економічна правда https://www.epravda.com.ua OVERTIME: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638086/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 21:00:15 +0300 Про земельний мораторій, тіньову економіку та нові аеропорти.

Про земельний мораторій. Уперше в Україні створена Громадська коаліція за скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Про ціни на пальне. Оператори роздрібного ринку нафтопродуктів продовжують знижувати вартість пального.

Про новий закон про валюту. Закон "Про валюту і валютні операції" дасть можливість українцям інвестувати в цінні папери на міжнародних ринках та розміщувати кошти на рахунках будь-яких банків світу.

Про санкції. Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запровадила санкції 14 фізичних осіб і до 30 юридичних із Росії.

Про тіньову економіку. Рівень тіньової економіки в Україні в 2017 році знизився до 31% ВВП, скоротившись на 4 відсоткові пункти порівняно з показником 2016 року.

Про нові аеропорти. Міністерство інфраструктури має намір створити в Україні 50 аеропортів, п'ять з яких будуть міжнародними авіахабами, ще 20 - обслуговувати міжнародні рейси.

Про держбюджет. За результатами п'яти місяців року виконання загального фонду бюджету становило 99%, а з урахуванням спецфонду - 100%.

Ви хочете знати більше?

Голова Мінфіну Оксана Маркарова: Це державна служба, а не бізнес, де можна просто встати і піти

Новий керівник Мінфіну розповіла ЕП, що буде з мінімальною зарплатою, чи реально виконати бюджет й отримати транш МВФ, та кому будуть підпорядковуватися податківці.

Чому ми підписали меморандум за скасування мораторію на продаж землі

ЕП разом з іншими 19 організаціями увійшла в коаліцію за скасування мораторію на продаж землі. Головна вимога - скасувати мораторій з 1 січня 2019 року.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638086/
Туреччина лідирує за кількістю чартерних рейсів з України http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638082/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 20:44:23 +0300 Курорти Туреччини, як і раніше, лідирують за кількістю чартерних рейсів, що здійснюються з України в туристичний сезон 2018 року.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані сервісу TrepSee.

Щотижня з аеропортів України здійснюється близько 80 чартерних рейсів до Туреччини. У сезоні 2018 року рейси до Туреччини становлять 72-75% всіх чартерних програм туроператорів, що працюють в Україні.

Близько 15-20% чартерних програм українських туроператорів становлять рейси до Єгипту, далі йдуть Греція, Болгарія і Туніс.

2018 року з України запустили нові чартерні напрямки на курорти Італії - до Калабрії та Анкони, а також на півострів Пелопоннес у Греції.

Ціни на тури до Туреччини стартують від 7 тис. грн. за системою "все включено", Греції - від 10 тис. грн за людину зі сніданками, до Іспанії - від 12 тис. грн зі сніданками та вечерями.

У поточному туристичному сезоні порівняно з минулим роком в пропозиціях туроператорів з'явилося більше готелів з миттєвим підтвердженням проживання, що значно скорочує час покупки турів.

Як і раніше, більшість клієнтів шукає гарячі тури, особливо до Туреччини, проте в сезоні 2018 року помітна посилилася динаміка завчасних покупок. Більшість сімейних пар купують тур заздалегідь.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638082/
Найбільша криптобіржа Японії припинила приймати нових користувачів http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638085/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 20:23:35 +0300 Найбільша криптовалютна біржа Японії BitFlyer перестала приймати нових клієнтів.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Агентство фінансових послуг (FSA) Японії, головний регулятор фінсектора в країні, в п'ятницю зажадало удосконалити процедури BitFlyer і ряду інших платформ для операцій з криптовалютами.

"З метою направити максимальних зусиль на створення належних послуг та вирішення виявлених недоліків ми на добровільних засадах тимчасово призупинили створення облікових записів для нових клієнтів", - говориться в повідомленні BitFlyer.

BitFlyer - одна з найбільших майданчиків на світовому ринку криптовалют. У минулому році вона почала роботу в США, а в цьому році - і в Європі. Рішення FSA зачіпає тільки операції в Японії.

На новинах з Японії біткоїн в ході торгів в США в п'ятницю подешевшав на 8,5%, до менш ніж 6150 доларів.

Раніше на цьому тижні курси криптовалют, включаючи біткоїн, різко знизилися через повідомлення про те, що хакери вкрали понад 30 млн доларів з південнокорейської біржі Bithumb.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638085/
У Польщі працює близько мільйона українців - Рева http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638083/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 20:05:57 +0300 На сьогодні у Польщі працює близько одного мільйона українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані лише 300 тисяч осіб.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає "ДС".

"Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (обов'язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч", - сказав він.

За словами чиновника, українці часто ігнорують страхування у Польщі.

"Людей скеровують з України до Польщі, як у відрядження. Але як тільки там він отримує дозвіл на роботу, тут звільняють, і там він не страхується. Але оскільки він там страхові внески не сплачує, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну - він ні там не має права на пенсію, ні тут", - пояснив міністр.

Через процес трудової міграції в Україні виникла проблема нестачі фахівців, зазначив він.

"У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде брак кадрів, навіть некваліфікованих", - додав Рева.

У процес сезонної трудової міграції залучені до 7 млн громадян України, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб, розповів урядовець.

Раніше повідомлялося, що понад три чверті українців, які працюють у Польщі, мають роботу, пов'язану з фізичною працею, при цьому лише 1% українців у Польщі працюють на керівних посадах.

Маршалок Сейму Марек Кухцінський заявляв, що в Польщі працює до 2 мільйонів українців.

Європейська правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638083/
В Україні сповільнилося зростання одного з ключових економічних показників http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638084/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 19:35:50 +0300

Промислове виробництво в Україні в травні поточного року зросло на 2,5% порівняно з відповідним місяцем минулого року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

При цьому у порівнянні з квітнем (3%) зростання промвиробництва в Україні сповільнилося.

Як наголошується, у січні-травні поточного року в порівнянні з відповідним періодом 2017 року промислове виробництво зросло на 2,6%.

В тому числі у добувній промисловості та розробленні кар’єрів - на 2%, переробній - на 2,4%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - на 4,2%.

У Держстаті відзначають, що до квітня в травні цього року промислове виробництво зросло на 3,1%.

Нагадаємо, у квітні поточного року до аналогічного періоду минулого року промвиробництво зросло на 3%, березні - 1%, в лютому - 1,9%, а в січні - 3,6%.

Промвиробництво в Україні в 2017 році скоротилося на 0,1% після зростання на 2,4% в 2016 році.

Цьому передувало чотири роки спаду: в 2015 році промвиробництво скоротилося на 13%, у 2014 році - на 10,1%, в 2013 році - на 4,3%, у 2012 році - на 0,7%.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638084/
Юристи Порошенка: У слідчих БВО немає претензій до Prime Asset Partners http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638081/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 19:01:42 +0300 Юридична компанія "Авеллум", найнята президентом Петром Порошенком для підготовки до продажу компанії "Рошен", заявляє, що державні слідчі органи Британських Віргінських Островів не застосовували жодних заходів щодо компанії Порошенка Prime Asset Partners.

Про це йдеться в коментарі "Авеллуму" на інформацю оприлюднену журналістами Слідство.Інфо, який є в розпорядження Української правди.

Зокрема юристи вказують, що передача в "сліпий" траст передбачала "зміну структури власності корпорації Рошен та випуск додаткових акцій іноземними компаніями, заснованими для цих цілей".

"Передача та додатковий випуск акцій Prime Asset Partners, та інші здійснені дії проводилися за запланованим графіком, який було укладено згідно з вимогами українського та іноземного законодавства та погоджено з трастовим управителем", - йдеться у заяві.

"Крім того ще раз зазначаємо, що усі іноземні компанії, створені для передачі корпорації Рошен у довірчу власність ("сліпий" траст), не мали банківських рахунків та не проводили і не збиралися проводити жодних грошових операцій до їхньої передачі в управління Rotschild Trust", - заявляють юристи "Авеллуму".

Згідно з їх позицією, "заснування та використання компанії Prime Asset Partners було необхідною складовою передачі в траст активів Петра Порошенка".

"Після прийняття Rotschild Trust в управління корпорації Рошен ми отримали повноваження для ліквідації Prime Asset Partners, яка буде завершена у найбільш короткі можливі строки, оскільки свою єдину функцію - а саме передачу активів у довірчу власність - компанія виконала", - заявили в "Авеллум".

"Наскільки нам відомо, державні органи Британських Віргінських Островів (зокрема, Financial Investigation Agency) не застосовували жодних заходів щодо Prime Asset Partners та не зверталися до компанії, її директорів чи акціонерів із запитами про надання додаткової інформації", - йдеться у коментарі.

Раніше "Слідство.Інфо" повідомило, що за декілька днів до оприлюднення архіву Panama Papers, кіпрські юристи Петра Порошенка просили адміністраторів з юридичної фірми Mossack Fonseca, яка і була основою витоку для панамського архіву, внести термінові зміни до документів офшорної компанії президента Prime Asset Partners.

Вони начебто відправили кілька листів своїм колегам з Британських Віргінських Островів з проханням внести зміни у документи компанії. Врешті, зміни не були внесені.

У "Слідство. Інфо" заявили, що дії юристів були націлені на звільнення президента від персональної відповідальності за офшорну компанію.

Як повідомлялося, Порошенко після вступу на посаду глави держави найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" 14 січня 2016 року президент заявив, що передав свою частку у корпорації "Рошен" у незалежний "сліпий" траст.

На початку квітня вибухнув міжнародний скандал, пов'язаний із офшорами, у якому засвітився й Петро Порошенко.

У рамках проекту "Центр із дослідження корупції й організованої злочинності" (OCCRP) на підставі масиву отриманих від анонімного джерела матеріалів про відкриті в офшорних юрисдикціях компанії представників світової еліти ("Panama papers") було оприлюднено інформацію, що 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є Порошенко.

Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка у свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV.

В опублікованій інформації вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для анонсованого президентом продажу його частки у групі "Рошен".

Після цього юридичний і фінансовий радники Порошенка повідомляли, що трастовий договір було підписано 14 січня 2016 року, і однією з його сторін виступила компанія Prime Asset Partners Limited (BVI).

Сам Порошенко стверджував, що створення компанії в офшорах було необхідне саме для передачі його активів у "сліпий траст" - і це була вимога Rothschild Trust. Президент запевняє, що ці його дії були прозорими і не для мінімізації податкового навантаження.

Корпорація "Рошен" - один із найбільших в Україні виробників кондвиробів, включає Київську, Кременчуцьку (Полтавська обл.) кондитерські фабрики, два виробничі майданчики і масло-молочний комбінат "Бершадь молоко" у Вінницькій обл., два виробничі майданчики в Липецькій області РФ, Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638081/
Ціни на нафту завершують тиждень зростанням http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638080/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 18:44:21 +0300 Ціни на нафту різко підскочили після засідання ОПЕК, на якому члени картелю домовилися про збільшення видобутку, проте потім скоротили зростання.

Про це свідчать дані торгів, передає "Інтерфакс-Україна".

Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:35 МСК зросла на 1,17 долара (1,6%) - до 74,22 долара за барель. В ході сесії ціна цих контрактів піднімалася до 75,34 долара за барель.

Ф'ючерси на нафту WTI на серпень на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) подорожчали до цього часу на 2,04 долара (3,11%) - до 67,58 долара за барель. Їх ціна в п'ятницю досягала 67,93 долара за барель.

Плановане ОПЕК нарощування виробництва буде не таким істотним, ніж очікувалося, і це послабило побоювання, що на ринку з'явиться надлишок нафти.

Країни картелю досягли угоди про загальне збільшення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу, заявив журналістам міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх за підсумками засідання.

При цьому фактичне збільшення видобутку нафти, з урахуванням проблем у ряду країн картелю, буде меншим, зазначив він.

ОПЕК може сягнути 100%-го виконання вже прийнятих квот, зазначив Х. аль-Фаліх.

Фактичне нарощування видобутку нафти країнами ОПЕК становитиме близько 700 тис. б/д, заявив журналістам міністр нафти Нігерії Еммануель Качікву.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638080/
Агрохолдинг МХП розповів, чим обробляє поля http://www.epravda.com.ua/press/2018/06/22/638065/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Fri, 22 Jun 2018 18:14:17 +0300 Як соціально відповідальна компанія, в процесі обробки МХП дотримується всіх чинних вимог законів України, згідно законодавства завжди попереджує населення про проведення подібних робіт. Додатковим гарантом безпеки виступає низка внутрішніх політик, які регулюють питання екологічної безпеки, закріплюють прагнення використання найефективніших сучасних технологій і техніки, а також відповідальне ставлення до людей, що проживають в районах розташування полів холдингу. Обробка полів рослинницьких підприємств Групи МХП здійснюється згідно з п. 6.1. Державних санітарних правил 8.8.1.2.001-98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві". Компанія використовує для обробки сучасні речовини, які в концентраціях, що розпиляються, не завдають шкоди людям, тваринам чи комахам. Як повідомляє компанія, для боротьби зі злісними шкідниками кукурудзи застосовується інсектицид Кораген 20 к.с. виробництва ф. Дюпон де Немур С.А.С. Швейцарія. Його безпечність підтверджує Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи №05.03.02-05/13177 від 22.02.2012 р. Для боротьби з хворобами соняшника та ріпаку застосовується фунгіцид Піктор к.с. виробництва ф. БАСФ СЕ Німеччина. Його зареєстровано Міністерством екології та природних ресурсів, запис у державному реєстрі за № 9306 від 18.12.2015 р., та видано Посвідчення про державну реєстрацію серії А № 05041. Для боротьби із шкідниками ріпаку застосовувався інсектицид Біскайя 240 OD, о.д. ф. "Байєр КропСайєнс АГ" Німеччина, зареєстрований Міністерством екології та природних ресурсів, запис у державному реєстрі за № 10277 від 10.02.2017 р., та видано Посвідчення про державну реєстрацію, серія А № 05846. Усі препарати пройшли сертифікацію щодо безпечності в країнах ЄС. Безпечність розпилення захисних засобів для рослин також гарантує використання новітньої техніки: на полях холдингу працюють обприскувачі, обладнані під систему точного землеробства. Вбудована "розумна" техніка дозволяє чітко контролювати параметри виливу і площі розпилення, траєкторію, обсяги та час використання речовин для обробки. Додатковий контроль за процесом здійснюється за допомогою дронів, які спостерігають за обробкою полів з повітря, складають карти прогресу і передають їх до внутрішньої системи управління земельним банком. Олексій Сергієнко, начальник агрономічного відділу МХП, зазначив, що обробка полів є регулярною і досконало вивченою процедурою. "Відповідальне ставлення до всього процесу від його початку до завершення є необговорюваною необхідністю. Адже від якості техніки, технології, матеріалів залежать майбутні врожаї, а також добробут навколишніх сіл. Як соціально відповідальна компанія, МХП дбає про свою продуктивність виключно з урахуванням того, як вона відображається на успішності суспільства, країни", — підкреслив пан Сергієнко. ]]> http://www.epravda.com.ua/press/2018/06/22/638065/ Трамп пригрозив Євросоюзу 20% митами на автомобілі https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/06/22/7083515/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 18:05:57 +0300 https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/06/22/7083515/ WOG оскаржить штраф АМКУ http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638078/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Fri, 22 Jun 2018 18:00:12 +0300

Компанія WOG буде оскаржити рішення Антимонопольного комітету, який звинуватив її в антиконкурентних діях на ринку роздрібної реалізації скрапленого газу в серпні 2017 року і оштрафував на 14,8 мільйона гривен

Про це повідомляє enkorr.

"Ми будемо оскаржувати рішення в суді, на жаль, наші аргументи АМКУ не почув", - повідомила прес-служба.

WOG нагадує, що з серпня 2017 ситуація на ринку ЗВГ ускладнилася істотним скороченням поставок з основних регіонів: з Росії - на 50%, від "Белоруснефть" за її контрактом - на 20% через зупинку заводу-постачальника сировини.

"Тому в серпні 2017 ми отримали на 70% менше від запланованого імпортного ресурсу. Ми були змушені зупинити реалізацію на деяких АЗК в зв'язку з відсутністю скрапленого газу", - відзначають в WOG.

Паралельно росли котирування ЗВГ, які за місяць збільшилася на 200 дол/т.

"Ціна виросла на наших АЗК лише на 30%, тоді як вартість закупівель збільшилася на 100%. При тому, що собівартість закупівлі збільшилася вдвічі через скорочення поставок, дефіциту, штучного ажіотажу недобросовісних постачальників і збільшення кількості нелегальних АЗС, які реалізовують скраплений газ", - відзначають в компанії.

WOG підкреслює, що компанія не могла впливати на ринок зрідженого газу в Україні, оскільки його частка на ринку незначна. Компанія реалізує скраплений газ через близько 260 заправних станцій.

"Наша компанія зацікавлена ​​в стабільності ринку і цінової ситуації, так як в зв'язку з ростом цін на скраплений газ, в першу чергу, падають обсяги реалізації", - відзначили в компанії.

Нагадаємо Антимонопольний комітет визнав групу компаній винними в порушенні антимонопольного законодавства при синхронному підвищенні цін на скраплений газ в серпні 2017 року.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/06/22/638078/