https://www.epravda.com.ua/images/logo01.gif Економічна правда https://www.epravda.com.ua Економічна правда https://www.epravda.com.ua Фізособа зможе стати банкрутом: Рада прийняла новий Кодекс http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641713/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 12:05:08 +0300

Верховна рада прийняла Кодекс з процедур банкрутства в другому читанні.

За відповідний законопроект №8060 проголосували 237 народних депутатів.

Даний Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні.

Крім того, метою документа є підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Документом передбачається можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. До прийняття закону в чинному законодавстві такої опції не було.

Справи про банкрутство фізосіб будуть розглядати господарські суди за участю арбітражного керуючого. Будуть доступні дві процедури - судова і досудова.

Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги за кредитами, взятих боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з'явилися через участь в азартних іграх і парі.

"Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business", - зазначив глава комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

Іванчук уточнив, що до даного законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких приблизно 40% були відхилені. За його словами, під час доопрацювання кодексу була змінена його структура: з тіла законопроекту випали цілі норми, наприклад, мирова угода, і всі правки, які пов'язані з мировою угодою, втратили свою актуальність.

Глава комітету додав, що був відхилений блок поправок про введення системи автоматизованого арешту рахунків, так як вона раніше не отримала підтримки в парламенті.

Іванчук також вказав, що кодекс буде введений в дію через шість місяців.

Читайте також: Право піднятися, або Як українцям-банкрутам стати Марком Твеном чи Майклом Джексоном

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641713/
CEO "Приватбанку" розповів, як готуватиме банк до приватизації http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641712/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 11:55:03 +0300

Повернення коштів, які "Приватбанк" отримав від уряду в процесі націоналізації, та підготовка банку до продажу займе кілька років.

Про це заявив голова правління "Приватбанку" Петр Крумханзл в інтерв’ю Економічній правді.

"Думаю, що питання приватизації Приватбанку - більше політичне. Якщо політична й економічна ситуації в країні будуть стабільними та прогнозованими, іноземний інвестор зацікавиться українськими банками", - заявив Крумханзл.

"Моє завдання як голови правління - підготувати банк до продажу. На момент, коли дійде справа до приватизації, він повинен бути в якомога кращому стані і максимально цікавий та привабливий для реального інвестора" - зазначив він.

"Що стосується роботи з проблемними кредитами, то я теж залучений до цих процесів. Складно сказати, яка ситуація буде з проблемними активами на момент старту приватизації банку. Цей процес займе кілька років. Наша мета - повернути кошти, які банк отримав від уряду в процесі націоналізації", - розповів голова правління банку.

За його словами, вирішення питання проблемного портфеля повністю залежить від Мінфіну як єдиного акціонера.

"Найпоширеніший світовий досвід - розділення здорової і токсичної частин банку, робота з ними як з двома окремими юридичними особами. Для управління цими частинами потрібні різні професіонали. Чим менше вони впливають один на одного, тим кращий результат вони можуть дати", - сказав Крумханзл.

Він також заявив, що "Приватбанк" направить частину свого прибутку на підвищення зарплат співробітників.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: СЕО Приватбанку Петр Крумханзл: До кінця року Приватбанк буде одним з найбільш прибуткових

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641712/
Прописка через інтернет: в Україні пропонують спростити реєстрацію місця проживання http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641711/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 11:25:42 +0300

Народні депутати зареєстрували законопроект, покликаний дерегулювати послугу реєстрації місця проживання.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Законопроект "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" був розроблений Офісом реформування адміністративних послуг.

"Наразі процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання у помешканні і збирати ряд довідок та підтверджень. Реформа передбачає введення принципу, за яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви", - пояснив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Народний депутат Сергій Березенко зазначив, що нова система зробить послугу реєстрації місця проживання доступною онлайн та скасовує додаткові документи і довідки.

"Відповідно до положень законопроекту, заяву на реєстрацію місця проживання можна буде подати звичайним способом в органі реєстрації або ЦНАП, але тепер послуга реєстрації місця проживання стане доступною і через інтернет", - зазначив він.

Згідно з проектом закону, для реєстрації або зняття з реєстрації подаватиметься тільки одна заява; не потрібні жодні документи та погодження; внесення відміток до паспортів про місце проживання буде не обов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи.

Проектом закону скасовується паперовий документообіг; усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім’ї; виключається можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад.

Органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи, а інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

В автоматичному режимі реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання здійснюватиметься на підставі відомостей з державного реєстра актів цивільних станів.

Встановлюється, що факт реєстрації не є підставою набуття особою або позбавлення її будь-яких прав на житло та інше майно, що знаходяться за адресою зареєстрованого або знятого з реєстрації місця проживання.

У разі здійснення реєстрації за однією адресою більше ніж трьох сімей, така реєстрація особи підлягає тимчасовому блокуванню та підтвердженню факту проживання. Зазначений механізм попередить масову реєстрацію за однією адресою (так звані "адреси масової реєстрації" або "рукавички").

Повідомляється, що аналогічна система реєстрації успішно працює в Нідерландах, Німеччині, Латвії та ряді штатів США.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641711/
Гривня ослабла на відкритті міжбанку http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641710/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 11:20:27 +0300

18 жовтня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 28,01 - 28,03 гривні за долар.

Про це повідомляє Finance.ua.

На 11:05 середні курси валют на міжбанку були наступними:

Долар США - 28,01 - 28,03 гривні;

Євро - 32,25 - 32,26 гривні;

Російський рубль - 0,4264 - 0,42715 гривні.

Нагадаємо, Національний банк підвищив офіційний курс гривні до долара на 2 копійки, встановивши його на 18 жовтня на рівні 27,91 гривні.

17 жовтня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,91 - 27,93 гривні за долар.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641710/
Інформацію про рахунки та кредитні історії українців продавали через Telegram — Кіберполіція http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641709/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 10:48:09 +0300

Співробітники Київського управління Департаменту кіберполіції та Національної поліції викрили трьох киян, які продавали інформацію з обмеженим доступом і персональні дані громадян через інтернет.

Про це повідомляє ain.ua з посиланням на прес-службу кіберполіції.

Серед послуг, які надавали зловмисники: перевірка особистості з інформаційних баз українських банків, надання інформації про рух коштів по рахунках і вся кредитна історія.

Цю інформацію зловмисники отримували з баз даних одного з кредитних союзів і бази Державної фіскальної служби. Доступ до них забезпечували співробітники кредитної спілки та ДФС, які входили до складу злочинної групи.

Замовлення брали через закритий Telegram-канал. Оплата послуг клієнтом відбувалася через довірену особу. Надалі гроші потрапляли на підконтрольні учасникам групи банківські рахунки.

Поліцейські зафіксували кілька випадків продажу злочинцями інформації, яка містила паспортні дані, номери мобільних телефонів, банківські рахунки громадян, відомості про родичів, близьких осіб та майно.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 КК України. Надалі буде вирішено питання про оголошення підозри учасникам злочинної групи.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641709/
Співробітникам "Приватбанку" піднімуть зарплати http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641708/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 10:20:30 +0300

Державний "Приватбанк" направить частину свого прибутку на підвищення зарплат співробітників.

Про це заявив голова правління "Приватбанку" Петр Крумханзл в інтерв’ю Економічній правді.

"Є дуже багато факторів, які можуть вплинути на прибутковість банку. Однак можу вам твердо пообіцяти, що до кінця 2018 року "Приватбанк" буде одним з найбільш прибуткових банків на ринку", - заявив Крумханзл.

За його словами, зростання базових показників роботи "Приватбанку" демонструє, що "він не лише стабільний, а й має переконливу динаміку росту прибутковості".

За словами CEO банку, кошти від прибутку підуть на вдосконалення інфраструктури та підвищення зарплат.

"Перш за все, це будуть витрати на вдосконалення інфраструктури інформаційних технологій. Високі темпи зростання кількості клієнтів та трансакцій, впровадження нових сервісів потребують особливої уваги до якості інфраструктури інформаційних технологій. Також планується підвищення зарплат співробітників, тут ми випереджаємо ринок", - сказав Крумханзл.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: СЕО Приватбанку Петр Крумханзл: До кінця року Приватбанк буде одним з найбільш прибуткових

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641708/
В Україні перерахують ціни на електрику http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641707/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 09:50:24 +0300

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг врегулювала механізм формування цін на електричну енергію для побутових і малих непобутових споживачів при наданні універсальних послуг.

Відповідний документ затверджений постановою, яка набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування в газеті Урядовий кур'єр, повідомляє ЮРЛІГА.

Ціна на універсальні послуги включає в себе ціну покупки електроенергії на ринку, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни на послуги оператора системи передачі і оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

Розрахунок ціни на універсальні послуги та всіх її складових здійснюється за встановленими у Порядку формулами без урахування ПДВ.

Постачальник універсальних послуг формує ціни на універсальні послуги на розрахунковий період та оприлюднює їх на своєму офіційному сайті, в ЗМІ та на своїх інформаційних стендах в центрах обслуговування споживачів не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування.

Введення нового механізму також дозволить визначати ціни на універсальні послуги до дати початку дії нового ринку електричної енергії (1 липня 2019 року) і в перші розрахункові періоди з дати початку дії нового ринку.

До дати початку дії нового ринку електричної енергії ціна на універсальні послуги складається з прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію, скоригованої на коефіцієнт, що враховує графік споживання електричної енергії населенням (К = 1,05), прогнозованого обсягу закупівлі електроенергії постачальником універсальних послуг на оптовому ринку, тарифу, за яким постачальник універсальних послуг згідно з договором купує електричну енергію безпосередньо у виробника.

Liga.net

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641707/
Акціонери Facebook пропонують усунути Цукерберга з посади глави правління http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641706/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 09:25:41 +0300

Декілька публічних фондів, які мають акції Facebook Inc, у середу підтримали пропозицію усунути генерального директора Марка Цукерберга з посади глави ради директорів, заявивши, що він погано впорався з декількома серйозними скандалами.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Казначеї зі штатів Іллінойс, Род-Айленд і Пенсильванія, а також ревізор міста Нью-Йорк Скотт Стрінґер долучилися до пропозиції.

У пропозиції, яку винесуть на голосування на щорічній зустрічі акціонерів компанії у травні 2019 року, раду директорів Facebook просять зробити роль глави незалежною посадою.

У пропозиції зазначається, що відсутність незалежного голови ради директорів і упущення призвели до того, що компанія Facebook "погано впоралась" із рядом серйозних суперечок, в тому числі щодо втручання Росії у вибори в США та витоку даних Cambridge Analytica.

Нагадаємо, Цукерберг володіє близько 60% голосів.

Як повідомлялось, соціальна мережа Facebook заблокувала понад 800 сторінок і аккаунтів користувачів за поширення неправдивої інформації перед проміжними виборами в Конгрес США.

Українська правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641706/
Курс валют: долар повернувся до зниження http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641705/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Thu, 18 Oct 2018 09:00:47 +0300

Національний банк підвищив офіційний курс гривні до долара на 2 копійки, встановивши його на 18 жовтня на рівні 27,91 гривні.

Про це йдеться в даних регулятора.

Так, офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 32,18 гривні.

Нагадаємо, 17 жовтня котирування гривні до долара на відкритті міжбанку встановилися на рівні 27,91 - 27,93 гривні за долар.

17 жовтня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,91 - 27,93 гривні за долар.

Національний банк знизив офіційний курс гривні до долара на 1 копійку, встановивши його на 17 жовтня на рівні 27,93 гривні.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/10/18/641705/
СЕО Приватбанку Петр Крумханзл: До кінця року Приватбанк буде одним з найбільш прибуткових http://www.epravda.com.ua/publications/2018/10/18/641702/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Публікації Thu, 18 Oct 2018 08:30:32 +0300 На початку 2018 року найбільший банк України очолив чеський експат - Петр Крумханзл. До приходу у Приватбанк він працював операційним директором Home Credit China.

З 2008 року по 2011 рік Крумханзл встиг попрацювати в Україні операційним директором "Райффайзен банку аваль", після чого повернувся до ЄС і зайнявся консалтингом у сфері фінансових послуг.

Петр володіє чеською, російською, англійською, німецькою та японською мовами. Володіння японською, очевидно, пов'язане з тим, що Петр тривалий час займається айкідо.

Під час свого першого інтерв'ю українському виданню Петр, здається, зважував кожне слово, намагався уникати гострих кутів і політичних тем.

Яким фінансист бачить Приватбанк у майбутньому? Які виклики стоять перед найбільшим банком країни? Чи вийде продати цю установу? Відповіді на ці та інші питання - в інтерв'ю з Петром Крумханзлом.

- В останні роки в Приватбанку кілька разів змінювалося керівництво, внаслідок чого в установі є кілька груп впливу, які конфліктують між собою. Наскільки комфортно вам тут працювати?

- Я дуже комфортно почуваюся в Приватбанку і насолоджуюся своєю роботою тут. Цей банк - один з найкращих з технологічної точки зору не лише в Україні, а й у Європейському Союзі.

Звісно, як для ефективної щоденної роботи, так і для досягнення фінального результату найважливіше - це люди. У Приватбанку я зустрів прекрасних експертів і професіоналів, які дуже гарно знають свою справу.

У банку є три групи, кожна з яких має свою бізнес-культуру і, відповідно, свої особливості введення банківського бізнесу.

Перша з них представлена тими, хто працював у банку до націоналізації. Це дуже сильні професіонали. Це можна побачити за результатами, досягнутими до націоналізації. Передусім я маю на увазі технологічну сферу.

Друга група - фахівці, які прийшли на етапі націоналізації. Їхнім завданням було стабілізувати ситуацію в банку. Вони теж показали себе дуже добре в роботі та виконанні нестандартних завдань.

Третя група - менеджери з міжнародним досвідом, які приєдналися до банку у 2018 році, коли Мінфін затвердив стратегію розвитку банку. Їх завдання - трансформація та прискорення розвитку банку, підготовка його до продажу.

Прекрасно, що в банку є представники цих трьох різних бізнес-культур. Кожна з них представляє свою точку зору, має унікальний досвід, висуває свої пропозиції. Саме синергія їхніх відмінностей веде банк до успіху.

Об’єднана команда, яку ми маємо, - це команда, якій я довіряю. Переконаний, що вона приведе нас до стовідсоткового виконання затвердженої Мінфіном стратегії розвитку і дозволить привести Приватбанк до успішного продажу.

- Враховуючи стан справ, чи вірите ви, що за чотири роки банк можна не просто підготувати до продажу, а що на нього можна знайти покупця?

- Кілька місяців тому я зустрічався з одним із західноєвропейських банкірів. Він говорив, що інвестори ретельно стежать за розвитком подій на українському банківському ринку і зацікавлені в участі у приватизації одного з українських державних банків. Він не вказав якого, тому не будемо поспішати.

Думаю, що питання приватизації Приватбанку - більше політичне. Якщо політична й економічна ситуації в країні будуть стабільними та прогнозованими, іноземний інвестор зацікавиться українськими банками.

На питання, хто може стати потенційним інвестором Приватбанку, мені складно відповісти. Основним гравцем тут буде Мінфін, який визначатиме стратегію продажу і встановлюватиме умови приватизації. Зараз вони мені невідомі.

Моє завдання як голови правління - підготувати банк до продажу. На момент, коли дійде справа до приватизації, він повинен бути в якомога кращому стані і максимально цікавий та привабливий для реального інвестора. Я переконаний, що з нинішньою командою ми спроможні виконати поставлені цілі.

- Один з факторів, який приваблює інвесторів, - прибутковість. За підсумками першого кварталу 2018 року Приватбанк показав прибуток. Наскільки вам вдасться зберегти прибутковість, зважаючи на девальвацію? Який ваш прогноз щодо прибутку на кінець 2018 року?

- Я людина, яка говорить тільки про досягнутий результат.

За дев'ять місяців 2018 року чистий процентний дохід Приватбанку становив 10,685 млрд грн, а чистий комісійний дохід - 11,722 млрд грн. Як ви знаєте, у вересні 2018 року Приватбанк сформував 100% резервів за заборгованістю десяти іноземних компаній-позичальників, що виникла ще до націоналізації.

Банк буде усіма можливими методами повертати свої кредитні кошти, але наразі змушений покрити збитки минулих періодів у розмірі 5,9 млрд грн з прибутку від поточної діяльності банку. Попри все, на 1 жовтня 2018 року Приватбанк отримав 5,356 млрд грн чистого прибутку.

Я не хочу говорити ні про очікування, ні про прогнози, бо це може бути спекуляцією. Є дуже багато факторів, які можуть вплинути на прибутковість банку. Однак можу вам твердо пообіцяти, що до кінця 2018 року Приватбанк буде одним з найбільш прибуткових банків на ринку.

Представлення Петера Крумханзла на посаді голови Приватбанку, Дніпро, 9 лютого
dp.informator.ua

- Мається на увазі співвідношення прибутку до капіталу чи в абсолютному значенні?

- Я маю на увазі абсолютне значення. Динамічне зростання базових показників роботи Приватбанку демонструють, що він не лише стабільний, а й має переконливу динаміку росту прибутковості.

- У банку також зростуть витрати. Куди підуть додаткові кошти?

- Перш за все, це будуть витрати на вдосконалення інфраструктури інформаційних технологій. Високі темпи зростання кількості клієнтів та трансакцій, впровадження нових сервісів потребують особливої уваги до якості інфраструктури інформаційних технологій. Також планується підвищення зарплат співробітників, тут ми випереджаємо ринок.

- Які ваші плани з розвитку "Приват24"?

- Нинішня інфраструктура ІТ була запроваджена кілька років тому. Тоді ми мали набагато меншу кількість клієнтів і трансакцій. Зараз ми повинні оновити кілька компонентів "Приват24", щоб забезпечити ефективність і якість послуг.

По-перше, це стосується месенджера "Приват24", за допомогою якого клієнти отримують онлайн всю інформацію за власними рахунками, трансакціями, іншу інформацію від банку. Розробляємо її як мультиканальну платформу, яка дозволить клієнту спілкуватися з банком у найбільш зручний для нього спосіб.

По-друге, банк разом з клієнтами тестує нову платформу веб-версії "Приват24", яка відкрита клієнтам будь-якого банку. Згодом у такому оновленому відкритому форматі буде працювати й мобільний банк. Зрештою, Приватбанк майже щотижня додає у "Приват24" новий функціонал: від можливості купівлі автобусних квитків до зручного придбання подарункових карт чи страхування.

- Чи варто у зв'язку із збільшенням онлайн-трансакцій чекати на оптимізацію мережі відділень?

- Якщо ви подивитеся на успішні компанії у світі, то побачите таку картину. Частка компаній, які присутні лише в онлайні, становить 10%. Частка компаній, які працюють тільки в офлайні, - теж 10%. Решта 80% розвиває свої сервіси і офлайн, і онлайн, використовуючи синергію цих двох каналів дистрибуції.

Саме так ми і розуміємо наш розвиток. Плануємо розвивати обидва канали. Розвиватимемо "Приват24" як основну платформу. Це будуть не лише банківські послуги, але й послуги, які роблять життя клієнтів комфортним.

Плануємо прискіпливо подивитися на кожне наше відділення, проаналізувати, чи розташоване воно в потрібній локації і чи надає послуги, потрібні клієнтам.

У 2018 році кількість відділень Приватбанку скоротилася, але це більше на папері: 167 зон самообслуговування стали частиною великих відділень або відкритими зонами з повним доступом, що підвищило якість обслуговування.

Отже, комбінування каналів онлайн і офлайн - наша стратегія. Ми працюємо над тим, щоб удосконалювати всі канали продажів. Ефективність роботи відділень у 2018 році зросла більш ніж удвічі, але ми на цьому не зупинимось.

- Як на продаж банку вплине ситуація з портфелем проблемних кредитів банку та судовий процес у Лондоні? Чи реально знайти інвестора без вирішення питання проблемних боргів колишніх акціонерів?

- Приватбанк складається з двох основних компонентів. Перший - здоровий, хороший, високотехнологічний банк, який надає якісні послуги своїм клієнтам. Другий - банк з портфелем проблемних активів, які пов'язані з колишніми власниками, те, що часто називають поганим банком.

- Ваш попередник Олександр Шлапак чітко дав зрозуміти: він не колектор і не збирається ганятися за Коломойським. Яка ваша позиція? Ви залучені у процеси повернення боргів колишніх акціонерів?

- Звісно, я широко і безпосередньо залучений до роботи з обома частинами.

Що стосується здорової частини банку, то моє завдання - працювати з командою над інноваційною привабливістю банку та його прозорістю, впроваджувати світові стандарти управління, системи банківських ризиків.[L]

Що стосується роботи з проблемними кредитами, то я теж залучений до цих процесів. Складно сказати, яка ситуація буде з проблемними активами на момент старту приватизації банку. Цей процес займе кілька років. Наша мета - повернути кошти, які банк отримав від уряду в процесі націоналізації.

- Що потрібно зробити з проблемним портфелем, щоб його купив іноземний інвестор? Вивести їх на баланс певної КУА, розділити Приватбанк за типами діяльності і продати частинами?

- Рішення щодо того, як рухатися в цьому питанні, повністю залежить від Мінфіну як єдиного акціонера. Однак дивлячись на те, як вирішуються ці проблеми у світі, можна сказати, що робота з проблемними портфелями завжди потребує комплексних і складних рішень, на які потрібно багато часу.

Найпоширеніший світовий досвід - розділення здорової і токсичної частин банку, робота з ними як з двома окремими юридичними особами. Для управління цими частинами потрібні різні професіонали. Чим менше вони впливають один на одного, тим кращий результат вони можуть дати.

- Стратегія розвитку Приватбанку передбачає збільшення кредитного портфеля до 170 млрд грн. Як ви плануєте це робити?

- Якщо говорити про роздрібний сегмент, то вже можна побачити результати. За дев'ять місяців 2018 року портфель роздрібного кредитування зріс на 7,9 млрд грн до 48,3 млрд грн. Ми зробили це завдяки низці нових продуктів та сервісів, а також завдяки вдосконаленню політики управління ризиками.

Тренд нарощення кредитного портфеля також тісно пов'язаний із сегментом малих та середніх підприємств. Ми вже маємо 556 тис клієнтів МСБ, включаючи юридичних осіб та приватних підприємців, що є рекордом в історії Приватбанку.

Це дані тільки щодо клієнтів, які активно працюють. Цього досягнуто завдяки запровадженню нових продуктів, застосуванню технологій перехресних продажів, вдосконаленню процедур надання кредитів.

- Швидкий темп нарощування кредитного портфеля загрожує ризиками зростання проблемних активів. За даними НБУ, їх частка щодо кредитного портфеля за останні два місяці залишалася на рівні 55%, та у грошовому вираженні зросла на 24,7 млрд грн. Наскільки небезпечний цей тренд?

- На кожний банк потрібно дивитися індивідуально. Приватбанк протягом кількох останніх місяців займався розробкою політики з управління ризиками. Якщо ми подивимося на кредити, які банк видавав протягом останніх півтора року, то рівень непрацюючих позик серед них дуже низький.

Наша політика управління ризиками дуже консервативна. Рівень непрацюючих кредитів у нас за новим кредитним портфелем становить лише 2%. Це дуже хороший результат. Ми продовжуємо ретельно вдосконалювати наші моделі оцінки ризиків, тому я не боюся цієї загрози для Приватбанку.

- Стратегія розвитку Приватбанку передбачає зниження процентних ставок. Зважаючи на поточні тренди та підвищення НБУ облікової ставки, чи є передумови для зниження ставок у короткостроковій перспективі?

- У 2018 році банк поступово знижував ставки за всіма депозитами. Ми переконані, що це правильний напрямок і плануємо його дотримуватися. Якщо ми як системний банк зможемо забезпечити сталість тренду поміркованих депозитних ставок, то зможемо надавати конкурентні кредити корпоративному сегменту, малим і середнім підприємствам, роздрібному сектору.

- На думку Світового банку, якщо у нас не складеться з новою програмою співпраці з МВФ, то одним з наслідків буде посилення інфляційних ризиків і подорожчання ресурсів, тобто кредитів.

- Такий ризик існує. У випадку призупинення співпраці з МВФ українська економіка потрапить у складну ситуацію. Ми вже аналізували такий сценарій, але суттєвих загроз у такій ситуації для Приватбанку ми не бачимо.

Я очікую, що плани стосовно нарощування кредитного портфелю залишаться незмінними навіть за умови, що облікова ставка не знизиться. Облікова ставка є важливим, але не єдиний фактором впливу.

- Ставка Мінфіну за валютними ОВДП становить 7%. Приватбанк за валютними депозитами пропонує 3%. Через таку різницю можна втратити багато пасивів. Ви не вважаєте, що за таких умов значна частина клієнтів може піти? Які пов'язані з цим ризики для банку ви бачите?

- Звісно, клієнти ретельно стежать за відсотковими ставками, але ставки - не єдиний фактор, який вони враховують при ухваленні рішення щодо розміщення коштів. Інші важливі для клієнта фактори - стабільність банку, імідж, якість послуг, у тому числі онлайн, а також розгалужена мережа відділень.

Ми цікавимося у клієнтів, що вони думають, чого потребують. Часто їхній відгук такий: "Я знаю, що відсоткова ставка в Приватбанку трохи нижча, ніж в інших банках, але жоден інший банк не може забезпечити таку високу якість обслуговування і розмаїття продуктів". Тому я не бачу ніяких загроз для банку.

- Ви перші запустили Apрle Рay. Cкільки у вас зараз користувачів?

- За умовами співпраці з Apрle ми не можемо називати конкретні цифри. Після впровадження Apple Pay Україна продемонструвала найбільші темпи росту клієнтів серед країн, які впровадили цю послугу. Це вказує на потенціал ринку і на один з перспективних трендів розвитку фінансових послуг в майбутньому. Apple Pay, Google Pay та інші такі послуги стануть ядром платіжних послуг.

У Львівської обласній державній адміністрації
loda.gov.ua

- Як вплине на приріст ваших клієнтів поява нових банків, які використовують цю технологію?

- Вплив буде, зростання дещо вповільниться, але ми не бачимо в цьому нічого незвичного. Я вітаю банки, які приєднуються до Приватбанку у використанні сучасних технологій. Банки повинні пропонувати найкращі послуги.

Конкуренція на ринку - найкраща рушійна сила для подальшого покращення якості послуг. Я не хочу конкурувати з іншими банками в частині рівня відсоткових ставок. Я хочу конкурувати з ними за якістю послуг та інновацій.

- На яких умовах можна буде купити ОВДП через "Приват24"?

- Дочекаймося впровадження цієї послуги.

- Наскільки суттєвим буде відплив заощаджень з депозитів в ОВДП? Яким може бути об'єм ринку цих паперів?

- Певний відплив буде, але називати цифри - це спекуляція. Багато залежатиме від умов продажу, але я б не став переоцінювати потреби населення. Переконаний, що ОВДП - продукт для обмеженої групи клієнтів.

- Приватбанк урегулював ситуацію з Суркісами на 1 млрд грн, але є ще судові позови інших компаній, які пов'язані з цією родиною. У разі програшу в судах Приватбанк заплатить компаніям близько 14 млрд грн?

- У судах є багато справ, ми їх не коментуємо доти, доки не ухвалене остаточне рішення.

- У найближчі роки Приватбанку знадобиться докапіталізація?

- Приватбанк не потребує додаткової капіталізації.

]]>
http://www.epravda.com.ua/publications/2018/10/18/641702/