https://www.epravda.com.ua/images/logo01.gif Економічна правда https://www.epravda.com.ua Економічна правда https://www.epravda.com.ua OVERTIME: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633309/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 21:00:02 +0200 Про 4G, квартири Коломойського та літаючих українців.

Про 4G. Національна комісія визначила дату і час першого тендера на 4G у діапазоні 2600 МГц. Він пройде 26 січня.

Про російські активи. Міністерство юстиції звернулося до суду з проханням стягнути з Лисичанського НПЗ 705 мільйонів гривень. НПЗ належить "Роснєфті".

Про літаючих українців. Обсяги пасажирських перевезень українських авіакомпаній зросли порівняно з 2016 роком на 27,5% та становили 10,554 мільйона осіб.

Про субсидії. Середній розмір призначеної субсидії на одну сім'ю зменшився на 27,2% - до 993,4 гривні.

Про гривню. Національний банк знизив офіційний курс на 3 копійки до 28,87 гривні. Торги на міжбанку почалися зі зниження: котирування гривні до долара станом на 10:00 встановилися на рівні 28,88-28,91 гривні за долар. Національний банк оголосив валютний аукціон з продажу банкам до 100 мільйонів доларів, за підсумками якого продав 47,3 мільйона доларів. Станом на 17:00 котирування гривні до долара встановилися на рівні 28,82-28,85.

Про євробонди. У першому півріччі 2018 року Україна може вийти на міжнародний ринок капіталу, випустивши євробонди. Мінфіну треба виконувати "фінансові потреби".

Про Нафтогаз. НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Укргазвидобування" звернулися до уряду з вимогою компенсувати втрати в розмірі 110 мільярдів гривень за поставки газу в рамках виконання спеціальних зобов'язань.

Про квартири Коломойського. Так звана "влада" Криму виставила на продаж квартири, що належали олігархові Ігорю Коломойському і були "націоналізовані" після окупації півострова Росією. Хочуть отримати за них 115 мільйонів.

Ви хочете знати більше?

За 150 кілометрів від Окружної, або Що зробила з малими містами децентралізація

ЕП провела день в 70-тисячному місті на Чернігівщині, щоб з'ясувати, наскільки вдалою виявилася розрекламована урядом бюджетна децентралізація.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633309/
Одеські компанії вкрали на ремонті доріг 100 мільйонів - СБУ http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633314/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 20:48:06 +0200

Співробітники Служби безпеки України встановили, що ряд компаній з Одеси незаконно привласнили за два роки понад 100 мільйонів гривень при виконанні підрядів на будівництво та ремонт автодоріг.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Зокрема, встановлено, що група компаній з Одеси протягом декількох років отримувала замовлення на будівництво і ремонт автодоріг в різних регіонах України.

Співробітники СБУ задокументували, що під час державних закупівель власники і топ-менеджмент компаній йшли на змову з організаторами для отримання контрактів.

"Ділки також застосовували схеми по ухиленню від сплати податків, завищенню вартості проведених робіт і використаних матеріалів. Оперативники спецслужби встановили, що загальна сума привласнених тільки за два роки коштів становить понад 100 млн грн. В судовому порядку вже доведено ухилення підприємцями від сплати податків в сумі 5 млн грн", - відзначається в повідомленні.

Згідно з висновком експертів, неякісне виконання підрядниками дорожніх робіт вплинуло на безпеку транспортної інфраструктури і призвело до багатомільйонних збитків бюджетів різних рівнів.

"За матеріалами спецслужби, Антимонопольний комітет застосував щодо групи компаній штрафні санкції в сумі понад 37 млн ​​грн і заборонив брати участь у державних закупівлях терміном на три роки. Матеріали кримінального провадження наразі знаходяться на розгляді суду", - повідомили в СБУ.

Як повідомлялося, проект ремонту моста на трасі Одеса-Рені переглянули в бік збільшення вартості на 47%.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633314/
ProZorro захистили від шахраїв http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633313/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 20:35:09 +0200

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів щодо здійснення моніторингу закупівель.

Про це повідомила пресс-служба Адміністрації президента.

Закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою запобігання порушенням у цій сфері та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі.

Повідомляється, що закон сприятиме запобіганню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю за публічними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері.

Глава держави наголосив, що платформа ProZorro вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів.

Президент зазначив, що підписані ним зміни до закону про державні закупівлі впроваджують автоматичний ризик-менеджмент у закупівлях.

"В онлайні працюватиме система ризик-індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано, в першу чергу тим, хто навчився чи вчиться дурити ProZorro. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитись, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему", - підкреслив Порошенко.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель", що дозволяє Державній аудиторській службі проводити моніторинг електронних тендерів у системі ProZorro.

Відповідно до закону, рішення Держаудитслужби про початок моніторингу буде публікуватися в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття.

Термін проведення моніторингу не перевищуватиме 15 робочих днів.

Під час моніторингу фахівці ДАСУ можуть спілкуватися із замовником через ProZorro і просити дати пояснення щодо предмета розслідування. Замовник матиме три робочих дні для надання відповіді.

Він також зможе за власною ініціативою надавати пояснення, навіть без запиту від ДАСУ.

Весь діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендера. Там же будуть публікуватися висновки моніторингу протягом трьох робочих днів з моменту їх складання.

У висновку обов'язково буде міститися опис порушення та зобов'язання щодо усунення цього порушення.

У замовника є три робочих дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутися до ДАСУ за додатковими роз'ясненнями.

Також у замовника є п'ять робочих днів з дня опублікування висновків для завантаження в систему інформації про усунення порушення або про аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

Економія бюджетних коштів завдяки використанню системи електронних державних закупівель ProZorro, що поширилися на всіх держзамовників з 1 серпня 2016 року, станом на 23 жовтня становила 32,73 млрд грн.

Рекомендуємо почитати: Пам'ятка корупціонеру, або Топ-25 способів обходу ProZorro

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633313/
У 22 банків є ризики з пов'язаними особами - НБУ http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633312/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 20:15:22 +0200

Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов'язаних осіб.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"Ці програми розроблені і подані в НБУ банками, в яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов'язаними особами", - заявили в прес-службі.

"На початок минулого року таких банків виявлено 44 з 99 установ, які пройшли діагностику", - йдеться в повідомленні.

Станом на 1 січня 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними особами до вимог регулятора.

З огляду на досвід виконання банками індивідуальних графіків і їх побажання, Нацбанк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження термінів дії планів заходів на термін до двох років.

"Це право банк отримує за умови сумлінного виконання всіх заходів, зазначених в планах. Зокрема, за умови зниження обсягу понадлімітного обсягу заборгованості пов'язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану", - заявили в НБУ.

Такою можливістю вже скористався один банк, який продовжив загальний термін виконання програми з трьох до п'яти років.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку спільно закликали Нацбанк і Мінфін продовжувати зусилля по мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633312/
Колишній "Укроборонпромівець" заробляє на Миколаївському порті - ЗМІ http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633311/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 19:50:00 +0200

Фірми бізнесмена Леоніда Крючкова, брата скандального Дмитра Крючкова, заробляють на комерційних послугах у одному з найбільших українських портів.

Про це йдеться в розслідуванні Радіо Свобода.

Приватні фірми заробляють в Миколаївському порту наданням комерційних послуг - це проведення суден та буксирування, швартування, перевезення вантажів в порту.

Сам Миколаївський морський торговельний порт входить до трійки найбільших українських портів за обсягами переробки вантажів. Його основна спеціалізація - перевезення сипучих товарів, таких як зерно, руди і вугілля.

При Ющенкові та Януковичі Миколаївський морський торговельний порт контролював Василь Капацина. Деякі агентські фірми, портовий оператор і будівельна компанія, які заробляли в державному порту, були оформлені на родичів Капацини.

Ще кілька фірм побічно виводили на Капацину через знайомих по бізнесу його сім'ї. Наприклад, буксирна компанія "Марконі", яка в 2015 році отримала чистий прибуток близько 50 млн грн і ще близько 40 млн грн - у 2016 році.

Ще одна фірма - "Сісайд термінал", яка отримала в користування залізничні колії і перевозить вантажі по території Миколаївського порту. У 2015 році вона отримала близько 16 млн грн чистого прибутку, у 2016 році - близько 28 млн грн.

Капацина і його оточення почали втрачати позиції у Миколаївському порту, і почалося це приблизно в той період, коли порт очолив Віктор Козонак, який до цього працював на підприємствах "Укроборонпрому".

Навесні 2017 року диспетчери порту перестали допускати до роботи буксири фірми "Марконі", яка працювала на Капацину.

Що стосується фірми "Сісайд Термінал", то, за даними судового реєстру, Генпрокуратура підозрює колишнє керівництво порту в незаконній передачі їй в користування портових залізничних шляхів.

Робота нового керівництва порту викликала мітинги і протести в Миколаєві навесні 2017 року. Градус конфлікту трохи знизив міністр інфраструктури Володимир Омелян, звільнивши з посади директора порту Козонака.

Уже після конфлікту в двох згаданих компаніях змінилася структура власності.

Зокрема, по 50% в фірмах "Марконі" і "Сісайд Термінал" у вересні прямо або побічно відійшли британській компанії Gironet Trade. У грудні 2017 року компанію в реєстрі безпосередньо замінив київський бізнесмен Леонід Крючков.

Леонід Крючков - колишній заступник директора фірми "Укрінмаш", що входить в "Укроборонпром".

Підписантом компанії "Сісайд Термінал" став Владислав Лисиця - у 2015 році він очолював Київський бронетанковий завод, який теж входить в концерн "Укроборонпром".

Зацікавленість Леоніда Крючкова в бізнесі в держпортах України журналісти виявили раніше. Компанія "Портосервіс-Україна", яка почала заробляти на наданні послуг швартування суден, має відношення до Крючкова. Він це не спростовував.

Але те, що Крючков не став визнавати, то це можлива роль в його швартовочному бізнесі іншої впливової людини - Ігоря Купранця.

Ігор Купранець - заступник голови Національної поліції України. На компанію, яка побічно з ним пов'язана, було переведено частину коштів фірми "Портосервіс-Миколаїв".

Леонід Крючков - це молодший брат народного депутата 5-го скликання Дмитра Крючкова.

Національне антикорупційне бюро підозрювало Дмитра Крючкова в можливому розкраданні коштів "Запоріжжяобленерго", але справа поки так і не дійшла до суду. Дмитро Крючков є власником скандальної фірми "Енергомережа".

"Енергомережа" здобула популярність на ринку у 2014 році, коли проводила агресивну дисконтну скупку кредиторських зобов'язань промислових підприємств перед місцевими енергодистрибуційними компаніями.

За півтора року роботи "Енергомережа" вивела з "Запоріжжя-", "Харків-" і "Черкасиобленерго" до 2 млрд грн.

Нагадаємо, Крючков, що знаходиться в розшуку Інтерполу, у травні заявив що "Енергомережа" планує брати участь в приватизації державного ПАТ "Центренерго".

Раніше ЕП писала, що скандальна "Енергомережа" планує самоліквідуватися, що призведе до списання 2 млрд гривень, які були незаконно виведені з державних обленерго на користь компанії.

Голова Національної комісії з регулювання енергетики Дмитро Вовк зазначав, що до Крючкових прихильно ставився близький товариш президента Ігор Кононенко.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633311/
Податок на виведений капітал призведе до 80-мільярдних втрат бюджету - ДФС http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633310/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 19:12:06 +0200

Втрати бюджету після впровадження податку на виведений капітал можуть перевищити 80 мільярдів гривень.

Про це заявив начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов в інтерв’ю "Українським новинам".

"Я б обережно підходив до питання введення податку на виведений капітал. У нас у 2017 році були безпрецедентні темпи зростання щодо декларування податку на прибуток великими платниками податків. Обсяг декларування зріс на 46% порівняно з 2016 роком", - заявив Бамбізов.

"Що стосується сплати, то ми перевищили рівень 2016 року до 2017 на 30%. Це серйозні гроші. Тому розрахунки, які наводять деякі експерти, про те, що втрати можуть становити близько 20-30 млрд гривень, не зовсім правдоподібні", - додав він.

"Якщо такі темпи зростання щодо декларування і сплати податку на прибуток будуть зберігатися, то втрати можуть бути близько 80 млрд гривень, а то й більше", - заявив чиновник..

Крім того, Бамбізов звернув увагу на те, що більшість експертів забувають, що податку на виведений капітал доведеться замінити собою два інших податки: на прибуток і на виплату доходів нерезидентам, так званий податок на репатріацію.

"Наразі великий бізнес платить близько 5 млрд гривень на рік тільки податку на репатріацію", - наголосив керівник офісу.

До того ж, за його словами, на сьогодні питання подвійного оподаткування чітко регламентовані й закріплені в конвенціях про запобігання подвійного оподаткування, які доведеться переглянути у разі впровадження змін.

Між тим, це значна кількість документів, за кожним з яких - роки роботи і перемовин з іншими країнами.

"Тут необхідно прийняти зважене рішення, - сказав Бамбізов. - Чи готові ми йти на серйозні втрати в наповненні держбюджету, чи є компенсатори і чи не ляжуть вони додатковим навантаженням на плечі платників податків?".

Нагадаємо, президент Порошенко заявив про підтримку заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, і обіцяв внести відповідний законопроект на розгляд у Верховну Раду до 1 січня 2018 року.

Станом на 23 січня 2018 року законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал внесено не було.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20% державі, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії.

Для іноземних інвесторів це значить, що податкова ставка буде фіксована - 15%, тоді як зараз податкове навантаження на компанії може становити до 25%.

Є підстави припускати, що податок на виведений капітал в перші два роки принесе в бюджет менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП, замість нинішніх 2-3% .

Детальніше читайте: Податок на прибуток чи податок на виведений капітал

Читайте також: Якщо завтра запрацює податок на виведений капітал: про наслідки

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633310/
Україна опустилася на 46 місце в топ-50 найбільш інноваційних економік світу http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633308/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 18:45:53 +0200 Україна опустилася на 4 позиції, зайнявши 46 місце в рейтингу інноваційних економік світу Innovation Index.

Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на Bloomberg.

Bloomberg становить рейтинг, ґрунтуючись на семи умовах. Серед них - витрати на R&D, кількість технологічних публічних компаній, науковий потенціал і так далі.

Цього року лідером рейтингу стала Південна Корея (очолює список 5 років поспіль). Друге і третє місце зайняли Швеція і Сінгапур відповідно. Примітно, що вперше за шість років США не увійшла в першу десятку списку, посівши 11 місце.

Протягом останніх трьох років Україна падає в рейтингу. Займають у 2015 році 33 сходинку, в 2016 році Україна опустилася на 41 місце, а роком пізніше - на 42 місце. Зараз в списку Україна випереджає лише Кіпр, Південну Африку, Іран і Марокко.

Нагадаємо, 29-річний українець Денис Жаданов, віце-президент компанії Readdle, потрапив в список Forbes 30 Under 30.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633308/
Оскарження держзакупівель: що допоможе і бізнесу, і державі http://www.epravda.com.ua/columns/2018/01/23/633263/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Колонки Tue, 23 Jan 2018 18:30:30 +0200 Механізм оскарження дискримінаційних вимог чи рішень замовника при державних закупівлях - важливий інструмент учасників торгів для захисту їх прав.

У той же час для держави це спосіб контролю за виконавчою дисципліною замовників та покупців, спосіб запобігання корупції "руками" конкурентів.

Хороший механізм повинен бути одночасно швидким, простим, зручним та доступним для всіх учасників. Він мусить виявляти максимум порушень та реалізуватися в рамках наявних ресурсів держави на підтримку цієї функції.

Аналіз даних про оскарження торгів за 2016-2017 роки свідчить про низку слабких місць цього механізму в Україні. Механізм подачі скарги не дозволяє фільтрувати помилкові та неоплачені скарги, що призводить до безпідставного затягування торгів і неефективних витрат часу членами колегії АМКУ.

Зокрема, з квітня 2016 року по вересень 2017 року 2 024 скарги або майже 40% від усіх скарг були відхилені. При цьому кожна така скарга змушує членів колегії готувати рішення, робити низку завантажень до системи та скачувань з неї, друкувати і підписувати документи протягом близько чотирьох днів.

Вартість оскарження є обмежувальним фактором для поданні скарги на тендерах з невисокою очікуваною вартістю. Наприклад, навіть на тендері з очікуваною вартістю близько 250 тис грн з маржею 5% для переможця подання скарги невиправдане навіть при високій ймовірності задоволення скарги - 32%.

Через це даний механізм на малих торгах не виконує своїх функцій і провокує недовіру учасників, адже вартість програшу в оскарженні призводить до прямих втрат, які не будуть компенсовані. Тобто за такою логікою, для більш ніж 30% торгів на суму менше 250 тис грн учасникам було невигідно подавати скарги.

Механізм не стримує від подання помилкових скарг або скарг з метою призупинення торгів. Це створює можливість для маніпулювання механізмом оскарження. Наприклад, 396 скарг - 14% - було відкликано. 40% з них було подано на євроторгах. Їх розгляд тривав в середньому одинадцять днів.

Це гальмує роботу АМКУ і, ймовірно, низку тендерів. За цей час можуть змінитися ціна предмету закупівлі чи інші умови, що призведе до ще більших втрат. Учасники недостатньо обізнані з механізмом оскарження або не довіряють йому. Це призводить до того, що частина порушень залишається у "сліпій зоні".

Під час аналізу переговорної процедури для потреб оборони ми виявили численні випадки дискваліфікації учасників через помилки в оформленні банківської гарантії. Тимчасом лише її відсутність може бути підставою для дискваліфікації.

Однак до АМКУ звернулася тільки частина дискваліфікованих учасників. Із 164 опитаних учасників торгів третина не довіряє механізму або не знає про нього.

Механізм оскарження міг би краще виконувати свої функції за таких умов.

1. Системне обмеження подання неоплачених і помилкових скарг. Система не пропускатиме неоплачені скарги, а форма скарги буде стандартизована і подана в електронному форматі. Це зменшить кількість скарг на 40%.

2. Зміна схеми оплати скарги з фіксованої на диференційовану, зменшення вартості скарг для тендерів з невеликими сумами.

3. Введення механізмів, які обмежать подання помилкових скарг. Цього можна досягти через введення депозитної системи оплати, зобов'язання подавати вимогу перед поданням скарги та через заборону відкликати скарги, крім випадків, коли замовник усуває помилку до ухвалення рішення АМКУ.

4. Створення бази даних рішень АМКУ, яка дозволить перевіряти рішення за схожими випадками та посилить інформування про процедуру оскарження.

Співавтори тексту - Наталія Шаповал, Олекса Степанюк та Олексій Грибановський, Центр вдосконалення закупівель

Повний текст дослідження - за посиланням.

]]>
http://www.epravda.com.ua/columns/2018/01/23/633263/
LG запатентувала смартфон, який трансформується в планшет http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633306/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 18:15:34 +0200

LG запатентувала смартфон в форматі вертикальної розкладачки, яку можна трансформувати в планшет.

Про це повідомляє The Verge.

Згідно з даними патентної заявки, концепт називається "мобільний телефон з гнучким екраном, який можна скласти навпіл", але по суті являє собою смартфон, який може трансформуватися в планшет.

Заявка на патент була подана до Світової організації інтелектуальної власності в липні 2017 року, але опублікована лише в січні 2018 року.

Зареєстровано дві потенційно можливих версії смартфона.

Обидві моделі представляють вертикальну розкладачку з додатковим екраном на передній і камерою на задній зовнішній панелі і відрізняються тільки розміщенням додаткового екрану.

Внутрішня частина гаджета містить гнучку матрицю, яка і дозволяє складати і розкладати пристрій.

Раніше повідомлялося, що Apple спільно з LG почала розробляти гнучкий iPhone.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633306/
ЄС хоче контролювати криптовалюти на предмет відмивання коштів http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633305/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 23 Jan 2018 18:00:48 +0200 Європейська комісія має намір контролювати криптовалюти, щоб завадити їх використанню для незаконних фінансових операцій.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє сайт ЄК.

"Не треба плутати різні речі: Європа повинна скористатися можливостями блокчейну, але ми повинні бути пильними та запобігати тому, щоб токени не використовувалися для незаконної поведінки", - сказав Домбровскіс.

Він нагадав, що у грудні минулого року звернувся до трьох фінансових регуляторів ЄС із закликом оновити фінансові правила, щоб впоратися з нестабільністю криптовалюти біткоїн, після того, як він за рік подорожчав з $1000 до $20 тисяч.

"Оновлені правила боротьби з відмиванням грошей, про які ми домовилися в грудні, поставлять біржи криптовалют в рамки контролю за відмиванням грошей. Це означає меншу анонімність та більшу простежуваність завдяки кращій ідентифікації клієнтів та належній перевірці", - сказав Домбровскіс.

Він додав, що криптовалюти можуть мати наслідки для багатьох інших сфер, у тому числі для центральних банків.

"Ось чому я маю намір об'єднати ключові органи влади та приватного сектора на круглому столі на високому рівні, щоб оцінити ситуацію в довгостроковій перспективі щодо існуючих ринкових тенденцій", - сказав Домбровскіс.

Європейська правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2018/01/23/633305/