http://www.epravda.com.ua/images/logo01.gif Економічна правда http://www.epravda.com.ua Економічна правда http://www.epravda.com.ua OVERTIME: Головні події дня http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629505/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 21:00:00 +0300 Головні економічні події вівторка, 26 вересня.

Про медіа. Компанія Dragon Capital завершила угоду з придбання ТРК "Радіо-Ера", власником якого називають позафракційного народного депутата, екс-регіонала Андрія Деркача. Екс-власники заявляють про тиск влади.

Про податки. Через схеми з ухилення від сплати податків, в яких задіяний великий бізнес, державний бюджет недоотримує щороку 100 млрд гривень.

Про Фірташа. Олександр Притика звільнився з посади голови ТОВ "Регіональна газопостачальна компанія" (РГК), що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа.

Про компанії. Печерський районний суд Києва заарештував кошти на рахунках "дочки" світового трейдера "Трафігура Україна" в Держказначействі і "Альфа-банку".

Про Януковича. Суд зобов'язав державний "Ощадбанк" показати суму грошових коштів, які має на рахунках в банку колишній президент України Віктор Янукович.

Тексти дня

Хто в Україні найбільше ухиляється від сплати податків

Через найбільші схеми з ухиляння від сплати податків, у яких задіяний великий бізнес, держава недоотримує щороку 100 мільярдів гривень.

Ера партнерства людини і машини: яким буде світ до 2030 року

Роботи вийдуть за межі заводів, кількість невідомих зараз професій сягне 85% від загальної кількості, а технології віртуальної і доповненої реальності змішають фізичний і віртуальний світи. До чого готуватися?

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629505/
Подільсько-Воскресенський міст добудують за 402 мільйони http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629506/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 20:40:00 +0300 Київська міська рада виділила 402 мільйони гривень на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту.

Про це йдеться на офіційному сайті Київради.

За ухвалення змін до бюджету на 2017 рік проголосували 87 депутатів при мінімально необхідному 61.

Київрада перерозподілила кошти, що надійшли в столичний бюджет і перевищили заплановані доходи. Сума перевиконання бюджету становила 2,128 млрд гривень.

З них 688 млн гривень було виділено на добудову великих інфраструктурних об'єктів, зокрема, Подільсько-Воскресенського мостового переходу.

На закупівлю нових трамваїв було виділено 32 млн гривень, на закупівлю обладнання для TramTrain і Bus Rapid Transport - 19 млн гривень.

Як повідомлялося, у квітні Київська міська державна адміністрація виявила в ході аудиту порушення на 129 млн гривень в укладених контрактах на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту.

Власникам земельних ділянок в районі Русанівських садів виплатять компенсацію для будівництва Подільського мосту.

Київська міська державна адміністрація домовилася з китайською компанією China Railway International Group про будівництво Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену на житловий масив Вигурівщина-Троєщина.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629506/
Кіберполіція зможе терміново інформувати про кіберзагрози http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629504/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 20:24:32 +0300 Компанія lifecell передала кіберполіції Національної поліції спеціально розроблене IT-рішення для екстреного оповіщення в умовах надзвичайних ситуацій Emergency Notification System.

Про це йдеться на офіційному сайті Кіберполіції.

За допомогою інструменту ENS кіберполіція зможе негайно інформувати учасників телеком-індустрії про кіберзагрози і координувати спільні дії в умовах кібератак.

Меморандум про співпрацю був підписаний в Києві, 26 вересня 2017 під час прес-конференції.

Система екстреного сповіщення ENS - хмарне IT-рішення, розроблене в компанії lifecell, працює як інструмент для інформування певної бази одержувачів за допомогою голосових повідомлень, SMS і електронних листів в умовах надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про заходи для посилення кібербезпеки в державі.

Як відомо, 27 червня низка українських компаній та банків зазнали хакерських атак від вірусу Petya.

Вірус шифрував файли на зараженому комп'ютері і виводив на екрані повідомлення з вимогою перевести на вказаний гаманець суму в біткоінах, еквівалентну 300 доларам.

Нагадаємо, більше 40 компаній заплатили вірусу, але так і не отримали ключ для дешифрування файлів.

Читайте також: Це війна: Україну потрясла найбільша в історії кібератака

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629504/
Уряд вкотре оголосив конкурс на посаду директора "Укрспирту" http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629503/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 20:07:55 +0300 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оголосило конкурсний відбір керівника державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт".

Про це йдеться на офіційному сайті МЕРТ.

Згідно з інформацією міністерства, кінцевий термін подачі заявок на конкурс - 26 жовтня. Початок конкурсу - 27 жовтня, оприлюднення результатів - до 27 листопада 2017 року.

"Укрспирт" знаходиться в управлінні Міністерства аграрної політики і продовольства, яке розробило законопроект про приватизацію держкомпанії.

Загальна виробнича потужність ДП "Укрспирт" - понад 30 млн дал на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик.

12 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можуть бути продані, дозволить досягти щорічного зростання економіки до 6-7%.

"До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, що працюють в нерегульованих галузях. У їх числі - держкомпанія "Центренерго" на весну 2018 року, Об'єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто у держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, "Турбоатом", "Укрспирт" та інші", - сказав глава уряду.

На посаду глави "Укрспирту" вже проходило чотири конкурси, але все безрезультатно. Один конкурс проводив МЕРТ, три попередніх - Мінагропрод.

Перший конкурс на посаду глави "Укрспирту" був оголошений в січні 2015 року. Він був перезапущений через те, що профспілкова організація "Укрспирту" вимагала скасування результатів конкурсу з відбору директора ДП, оскільки, за її інформацією, були рішення судів, в яких відібрані кандидатури визнали свою провину і до них було застосовано амністію.

Пізніше правоохоронні органи підтвердили, що переможці попереднього конкурсу за підсумками призначеної Кабміном перевірки були судимі.

На фінальному етапі другого конкурсу один із претендентів на посаду керівника держпідприємства Роман Іванюк вирішив відкликати свою кандидатуру з конкурсу. Він займав до цього посаду в. о. директора компанії.

Третя спроба також не принесла бажаного результату. В. о. директора держпідприємства Роман Іванюк знову відкликав свою кандидатуру.

Мінекономрозвитку оголосило четвертий конкурс на посаду директора державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної галузі "Укрспирт" 25 лютого 2016 року. Повідомлялося, що в конкурсі брали участь 32 кандидати. Вибрати нового главу не вдалося.

Як повідомлялося, 13 вересня Кабінет Міністрів призначив Юрія Лучечка новим тимчасово виконуючим обов'язки директора державного підприємства "Укрспирт".

Нагадаємо, 21 серпня 260 співробітників Державної фіскальної служби провели обшуки на 27 спиртзаводах та вилучили 1416 тонн спиртовмісної продукції.

Як повідомлялося, 30 травня у Києві з автомобіля "Ауді" застрелили Віктора Панкова, який у 2014 році очолював "Укрспирт", а на момент смерті був радником чи помічником чинного директора цього держпідприємства.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629503/
МВФ і Мінфін виступають за негайне реформування ДФС http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629502/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 19:50:08 +0300 Проект комплексної реформи Державної фіскальної служби обговорив міністр фінансів Олександр Данилюк з представником Міжнародного валютного фонду Йостою Люнгманом.

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

У Мінфіні відзначили, що сторони визнали позитивним просуванням в податковій сфері запровадження автоматичного реєстру відшкодування податку на додану вартість.

"Однак без зміни структури роботи фіскальних органів подальші кроки будуть недостатньо ефективними", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Мінфін і ДФС почали проект комплексного реформування ДФС. Головна мета - зменшити рівень корупції та перетворити ДФС на цільову сервісну службу.

У трирівневій структурі проекту на першому рівні перебуває наглядова рада, до складу якого входять представники західних урядових структур, міжнародних організацій і фондів, а саме: Мінфін США, МВФ, Європейський банк реконструкції і розвитку, Мінфін Канади, Мінфін Німеччини, прикордонно-митна служба США, представники ЄС. Наглядова рада координує проект.

На другому рівні - комітет управління, до якого входять міністр фінансів з держсекретарем, голова ДФС із заступником і менеджер проекту. Комітет має визначати пріоритетні завдання, вирішувати спірні питання.

На третьому рівні розташовується група впровадження реформи в складі представників Мінфіну, ДФС, МВФ, команди підтримки реформ при Мінфіні і ДФС, міжнародні консультанти. Вона має працювати над практичним впровадженням змін.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Державна фіскальна служба залишатиметься у підпорядкуванні Міністерства фінансів, але буде докорінно реформована та перебудована в інтелектуальний орган влади з серйозними повноваженнями.

Рекомендуємо почитати: Хто головний: Кононенко і Гройсман у війні за ДФС

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629502/
Вперше: В Україні офіційно продали квартиру за криптовалюту http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629501/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 19:20:18 +0300 В Україні вперше офіційно уклали угоду з купівлі нерухомості за криптовалюту.

Про це повідомили в Державному агентстві з питань електронного уряду, передає Ain.ua.

Це перша в світі електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості на криптовалюту Etherеum з використанням смарт-контракту блокчейна Etherеum. Сума угоди в еквіваленті - 60 тисяч доларів. Супроводжувала угоду юридична фірма "Юскутум".

Господар квартири, який проживає в Нью-Йорку, продавав квартиру у Києві через представника. Власником криптовалюти виступила американська компанія Velton/Zegelman, платформою для угоди став стартап Propy у Кремнієвій долині. Столичну квартиру поміняли на суму в криптовалюты згідно з договором міни, уклавши смарт-контракт.

Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт. Адреса смарт-контракту відображається в договорі, який вноситься безпосередньо до реєстру нерухомості і в блокчейн Etherеum.

Продавець і покупець на платформі Propy завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит.

Після цього юристи підготували необхідні документи по угоді купівлі-продажу, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, також проведена нотаріальна угода. Після внесення до реєстру змін в праві власності з нього отримали виписку. Її, в свою чергу, завантажили в систему, що дало можливість розблокувати смарт-контракт і перевести продавцеві потрібну суму.

"В майбутньому кожна людина у будь-якій країні світу зможе купувати нерухомість в будь-якій країні в електронній формі в режимі 24/7, і при цьому всі дані по угоді будуть записані в блокчейн. Покупець отримає електронний сертифікат права власності, який буде надійно захищений технологією блокчейн. Весь процес угоди буде автоматизовано смарт-контрактом", - вважають в "Юскутум".

Близько місяця тому в США відбулася угода купівлі будинку за біткоіни. Про першу успішну операцію з продажу житлової нерухомості за криптовалюту в Данії в 2016 році оголосив блокчейн-стартап Coinify.

Нагадаємо, понад 2 мільйони сайтів у світі, серед яких українські, використовують комп’ютери своїх відвідувачів для майнінгу криптовалют.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629501/
Тарута поширює фейки у США — Нацбанк http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629500/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 19:00:23 +0300 Прес-служба Національного банку заявляє, що позафракційний нардеп Сергій Тарута за допомогою лобістів поширює в США неправдиву інформацію про Нацбанк.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"За наявною у Національного банку України інформацією, у Конгресі США не відбувалось сьогодні або іншими днями жодного офіційного слухання чи наради, які б становили офіційні заходи Конгресу США та теми, визначені у комунікаціях депутата Тарути", - заявляють в НБУ.

Згідно з інформацією відомства "у орендованій кімнаті відбувся малочисельний (до 20 осіб) неофіційний захід, організатором та модератором якого виступив представник лобістської компанії "LibertyInternationalGroup", а спікерами виступили Сергій Тарута та екс-співробітник НБУ Олександр Завадецький".

"Жодні офіційні представники Адміністрації та Конгресу США участі у цьому заході не брали", - заявляють в НБУ.

"Національний банк вважає розповсюджувану інформацію такою, що направлена на підрив міжнародного авторитету країни, успішності проведених реформ, дестабілізацію української банківської системи, та спробу дискредитації Національного банку в очах міжнародних фінансових організацій", - йдеться у заяві.

Як відомо, раніше на своїй сторінці у Facebook Тарута опублікував повідомлення, в якому заявив, що виступив з промовою на обговоренні в Конгресі питання корупції в Національному банку України. За словами нардепа наведені факти зацікавили колишнього главу ЦРУ Джеймса Вулсі.

Економічна правда

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629500/
Офіційно: кошти від розміщення євробондів вже на рахунках Держказначейства http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629499/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 18:20:14 +0300 26 вересня на рахунки Казначейства України зараховані кошти від розміщення єврооблігацій в обсязі 1,32 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Водночас було завершено операцію з викупу облігацій зовнішніх державних позик України з терміном погашення у 2019 та 2020 роках на загальну суму 1,68 млрд. дол.

"Така транзакція була проведена щоб зменшити пікове навантаження на державний бюджет з погашення державного боргу у 2019-2020 роках. Надходження від нового випуску, що надійшли на рахунки Казначачейства, будуть використані для фінансування загального фонду державного бюджету", - йдеться у повідомленні Мінфіну.

Як повідомлялося, ірландська фондова біржа допустила до торгів єврооблігації України.

Нагадаємо, основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 мільярди доларів виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).

Представники Україні 11-15 вересня провели road show євробондів. Зустрічі з інвесторами пройшли в Великобританії і США. Організаторами були обрані BNP Paribas, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

Державний борг України становить 66,8% ВВП, а з його загального обсягу 70% становлять валютні позики.

За даними Міністерства фінансів, Державний і гарантований державою борг на кінець липня становив 1,971 трлн гривень, або 76,06 млрд доларів проти 1,957 трлн гривень, або 75,01 млрд доларів місяцем раніше.

Євробонди - це облігації, випущені в іноземній валюті, що розміщуються серед зарубіжних інвесторів.

В основному позичальниками, що випускають євробонди, виступають уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).

Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками.

Вони є одним з найнадійніших фінансових інструментів. Тому основними їхніми покупцями є інституційні інвестори: страхові та пенсійні фонди, інвестиційні компанії.

Рекомендуємо почитати: Україна залучила 3 мільярди доларів: зрада чи перемога?

Читайте також: Даруй МВФ, прощайте реформи? Міфи про євробонди на 3 мільярди

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629499/
Литва та Данія об’єднаються проти "Північного потоку-2" http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629498/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 18:00:30 +0300 Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо проекту Nord Stream 2 і впливати на Єврокомісію для більш уважного ставлення до проекту.

Про це заявив глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс на спільній з датським колегою Андерсом Самуельсеном прес-конференції у Вільнюсі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми узгодимо наші аргументи так, щоб дійсно вплинути, адже позиція ясна, політична установка висловлена не раз", - заявив Лінкявічюс.

Міністри закордонних справ двох країн розкритикували плани розширення газопроводу Nord Stream, прокладеного по дну Балтійського моря між Росією і Німеччиною. Литва і Данія вважають, що проект збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по країні-транзитеру газу.

Учасники проекту Nord Stream 2 дистанціюються від того, щоб газопровід проходив по дну Балтійського моря і до потрапляння в Німеччину перетинав територіальні води Данії.

Данський уряд стверджує, що отримав таке прохання та оцінив його, проте одночасно готує законопроекти, які б дозволили блокувати газопровід з причин політики внутрішньої і зовнішньої безпеки.

Проте, зазначив Самуельсен, Данія в односторонньому порядку не піде на бойкот всього проекту і спробує вплинути на Єврокомісію.

"Ми не вважаємо справедливим, якщо така маленька країна, як Данія, буде вирішувати таке велике питання, як це. Тому ми спробуємо переконати Єврокомісію, щоб вона зрозуміла це питання", - сказав Самуельсен.

Єврокомісар з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте раніше зазначав, що газопровід "Північний потік 2" не сприятиме меті енергетичної політики ЄС, він тільки посилить домінуючу позицію "Газпрому" на ринку.

Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович заявляв, що продовження транзиту газу через Україну після 2020 року (після закінчення контракту "Нафтогазу України" з "Гапромом" - ред) - це пріоритет для ЄС.

Єврокомісія, за його словами, має намір просити дозволу у країн ЄС на проведення переговорів з Росією про виконання правових актів ЄС у будівництві газопроводу Nord Stream 2 і забезпечення транзиту газу через Україну.

Газопровід Nord Stream 2 пройде по Балтійському морю, з'єднавши постачальників в Росії зі споживачами в Європі, його довжина становитиме більше 1,2 тис км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу становитиме 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629498/
Гройсман озвучив "дедлайн" голосування за підвищення пенсій http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629497/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини Tue, 26 Sep 2017 17:33:00 +0300 Прем'єр-міністр Володимир Гройсман очікує, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада розгляне і підтримає підвищення пенсій.

Про це він заявив в інтерв'ю Укрінформу.

"Минулого четверга (21 вересня - ред.) я дуже розраховував, що Верховна Рада нарешті проголосує. Прийшов у парламент та звернувся до депутатів з проханням ухвалити цей законопроект, бо це дуже важливо", - сказав він.

"Я бачив, скільки зусиль голова парламенту Андрій Парубій докладав для того, щоб це відбулося минулого тижня. Фракція "Блоку Петра Порошенка", "Народний фронт", "Радикальної партії" Олега Ляшка, окремі народні депутати об’єдналися, але не вистачило всього 7 голосів, щоб продовжити роботу парламенту і прийняти необхідне рішення", - додав Гройсман.

За його словами "йде банальне затягування часу".

"Окремі депутати подали дуже багато правок до кодексів, вже скільки днів розглядають, йдуть по кожній правці, чи потрібна вона чи ні. Згідно з законодавчою процедурою, вони ніби все роблять правильно. Та чи насправді це робиться з метою того, щоб, дійсно, вдосконалити кодекси?! Я сумніваюсь", - заявив він.

Гройсман також розповів, що останній термін для ухвалення пенсійної реформи, щоб люди отримали підвищення пенсій уже в жовтні - це перші дні наступного пленарного тижня засідання Верховної Ради.

"У нас 12 млн пенсіонерів. Із них 9 млн мають отримувати підвищені пенсії. По кожному з них треба провести розрахунки і всім підняти виплати. І це теж потребує часу. А вже 7 жовтня люди почнуть отримувати пенсії", - сказав він.

Як відомо, згідно з календарним планом роботи Верховної Ради, наступний пленарний тиждень відбудеться 3-6 жовтня.

Засідання 3 жовтня почнеться з продовження розгляду поправок до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інші законодавчі акти - законопроект №6232 (друге читання).

За даними агентства "Українські новини", за 6 пленарних днів Рада розглянула близько 3 800 з 4 383 поправок до зазначеного законопроекту, що запускає судову реформу.

Наступним за цим законом стоїть для розгляду законопроект про зміни до пенсійного законодавства.

]]>
http://www.epravda.com.ua/news/2017/09/26/629497/