http://www.epravda.com.ua/images/logo01.gif Економічна правда http://www.epravda.com.ua Економічна правда http://www.epravda.com.ua Українці споживають в 90 разів менше органіки, ніж в Європі http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/9/630996/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Thu, 09 Nov 2017 14:27:33 +0200 Landlord. За оцінками експертів, з нинішніми темпами зростання вітчизняного ринку потрібно ще років 25, щоб досягти показників Хорватії, Словенії чи Ірландії — € 23-31 на 1 персону. "Останні 6 років ринок органічної продукції в Україні росте в середньому €3 млн в рік. Якщо темпи зростання збережуться, обсяг перевалить за позначку в €25 млн", — зазначає Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства. Водночас кількість компаній і підприємців, які виявили зацікавленість в отриманні сертифікату на право займатися органічною діяльністю, в нинішньому році зросла на 20-25%, свідчать дані "Органік Стандарт". За словами директора компанії Сергія Галашевського, приваблює підприємців на органічний ринок істотно вища рентабельність, ніж при традиційному аграрному виробництві. Середня окупність інвестицій в органічне землеробство становить приблизно 300%. ]]> http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/9/630996/ Молочні продукти подешевшають після Нового року http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/3/630796/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Fri, 03 Nov 2017 15:12:09 +0200 Landlord.
Проте стабілізація цін відбудеться вже незабаром. Можливе і незначне зниження вартості. Основний драйвер попиту на молочні продукти — експорт — вже не такий активний. Масло, яке давало найбільшу підтримку цінам у світі зараз різко дешевшає. "На кінець жовтня його ціна в основних експортних регіонах досить значно просіла: у США опустилася на 2% — до 5 дол./кг, в Океанії — на 1,9% — до 5,8 дол., а Європі — найбільше — на 11,3% — до 6,4 дол./кг", — наводить статистику аналітик АВМ Яна Музиченко. Світові експерти прогнозують чергове зниження цін у першій половині 2018-го - як на молочні продукти, так і на молоко. Фермерам до таких змін рекомендують готуватися вже зараз. Як свідчать дані Економічного дискусійного клубу, за січень-вересень із України експортовано 603 тис. т молокопродуктів. Це в 1,9 раза більше, ніж торік. Натомість імпорт зріс на 15%, склавши 85 тис. тонн. Наповнюваність внутрішнього ринку молочною сировиною скоротилась на 5%. А середньодушове споживання молокопродуктів населенням знизилось на 6,3 кг, склавши 154,7 кг у розрахунку на особу. ]]>
http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/3/630796/
Шина за 50 секунд http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/1/630601/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Wed, 01 Nov 2017 10:15:00 +0200 національного виробника шин. Взявши курс на випуск конкурентоспроможної продукції з посадковим діаметром від 17 до 20 дюймів, підприємство успішно реалізує програму модернізації виробництва. Так, ще наприкінці серпня виробничники вперше поділилися звісткою про те, що отримали краще на сьогодні у світі обладнання зі складання шин - комплекс EXXIUM компанії "VMI Holland B.V." (Нідерланди). А вже 14 вересня, випереджаючи усі заплановані терміни, зібрали першу шину 205/60 R16 ViaMaggiorе, а 18 вересня - першу шину 215/65R16 SNOWGARD. Робота нового складального комплексу виправдала усі сподівання та підтвердила вірність акцентів, які розставив менеджмент.
Комплекс EXXIUM добре керований, забезпечує високу якість продукції. Виробничий процес забезпечують лише двоє робітників: оператор і транспортувальник. Автоматизація сприяє зменшенню собівартості продукції. Кожні 50 секунд формується одна шина. З 23 жовтня обладнання працює на повну потужність і в три робочих зміни. Вже складено більше двох тисяч шин. Нідерландський представник компанії "VMI Holland B.V" Вілем Беренст, який спостерігав як за процесом налагоджування обладнання, так і за першими годинами роботи у тестовому режимі, поставив високу оцінку українським шинникам. Охоче відзначив, що задоволений співпрацею з білоцерківцями і сподівається на подальше плідне співробітництво. А ще пан Беренст наголосив на тому, що дане обладнання - останнє слово техніки, і ним користуються провідні світові бренди шинної індустрії. Український виробник планує закупити і встановити ще два голландських складальних комплекси. У рамках інвестиційної програми з модернізації виробництва, яку на теренах провідної української компанії "РОСАВА" повністю забезпечує ТОВ "ПРЕМІОРІ",також триває відпрацювання технологічного процесу нової лінії APEX словацької фірми VIPO. Лінія створена для автоматичного виготовлення наповнювальних шнурів та крил для шин з посадковим діаметром від 13 до 20 дюймів. Усі технологічні операції відбуваються в автоматичному режимі та без участі операторів на одній лінії. Сучасне обладнання поліпшить якість випущених крил. Прецизійні профілі наповнювальних шнурів і готових крил поліпшать показники динамічного і статичного дисбалансу, а отже, й загалом експлуатаційні властивості шин. Усі процеси виробництва активно контролює нова лінія інспекції якості "HOFMANN" (Німеччина), яка також увійшла до програми інноваційного розвитку білоцерківського виробника шин, що гарантує відповідність продукції міжнародним стандартам якості. ]]>
http://www.epravda.com.ua/press/2017/11/1/630601/
MASTER:Бухгалтерія - програма для бухгалтерського обліку в державних установах http://www.epravda.com.ua/press/2017/10/31/630491/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Tue, 31 Oct 2017 09:00:45 +0200 MASTER:Бухгалтерія - це комплексне функціональне рішення, яке охоплює всі напрями бухгалтерського обліку в будь-якій державній установі.
MASTER:Бухгалтерія розроблена спеціально для українського ринку. Розробка програми здійснена програмістами із багаторічним досвідом впровадження ІТ-рішень на підприємствах України у співпраці з досвідченими бухгалтерами. В разі зміни податкового законодавства розробники оперативно випускають оновлення програми. Функціонал MASTER:Бухгалтерії адаптований під специфіку обліку в бюджетних установах України. Софт охоплює такі види операцій:
 • Облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів;
 • Переоцінка та індексація основних засобів. Облік матеріальних цінностей та МШП;
 • Облік фінансово-господарських операцій;
 • Формування звітності;
 • Фінансування;
 • Реалізовано друк звітів;
 • Нарахування заробітної плати та грошового забезпечення;
 • Кадровий облік.
 • У програмі реалізована можливість для розгортання мережевої бухгалтерії. Це дозволить об’єднати всі процеси установи в одній комплексній системі. На MASTER:Бухгалтерію легко перейти з інших програм для бухгалтерського обліку. Дані про контрагентів, співробітників установи, інформація по договорах швидко копіюються за допомогою шаблонів документів. До MASTER:Бухгалтерії переноситься й історія роботи в інших програмах за попередні періоди. Бухгалтер легко знайде потрібний документ, сформує платіжне доручення або нарахує зарплату працівникам. У період, коли всі бюджетні установи переходять на український софт, MASTER:Бухгалтерія робить все для того, аби здійснити цей перехід максимально швидко та ефективно. Для користувачів постійно працює служба підтримки. “Програма для бухобліку в державних установах повинна бути простою, зручною і завжди доступною. Такою і є MASTER:Бухгалтерія. Цю програму може використовувати будь-яка державна установа. Все просто: кожну операцію можна здійснити у пару кліків”, - коментує мету створення MASTER:Бухгалтерії Марія Галелюка, керівник проекту. Сервіс буде корисний державним установам, що шукають українське програмне забезпечення для ведення бухгалтерського обліку. Перенести дані з інших систем легко, почати роботу - просто. Компанія проводить навчання та презентації для нових користувачів програми. За оголошеннями та оновленнями слідкуйте на Фейсбук сторінці MASTER:Бухгатерія. Щоб стати користувачем MASTER:Бухгалтерія, зайдіть на сайт продукту, оберіть тарифний план та замовте пробну версію програми. Можна також звернутися за телефоном у службу підтримки: +38 (044) 333 444 7.
  Контактна інформація для преси: Інна Єщенко, PR-менеджерка проекту MASTER:Бухгалтерія +38(095)184-11-61 press@masterbuh.com
  ]]> http://www.epravda.com.ua/press/2017/10/31/630491/ Кнопка замовлення дзвінка від Binotel — безкоштовно http://www.epravda.com.ua/press/2017/10/25/630387/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Wed, 25 Oct 2017 11:40:33 +0300 GetCall SOHO.
  Два роки тому кнопки замовлення дзвінка були рідкістю для українських компаній, зараз їх використовують понад 30% фірм. Форму Get Call від Binotel встановили 4000 компаній на 6500 сайтів. Клієнту достатньо просто ввести свій номер — і система автоматично з’єднає його зі співробітником. "До нас часто звертаються клієнти, які хочуть кнопку на сайт, навіть якщо у них мало дзвінків. Це можуть бути як компанії-початківці, стартапи, так і великі компанії, специфіка роботи яких не передбачає великої кількості дзвінків. Тому ми прийняли рішення пропонувати таким компаніям GetCall SOHO", — Павло Флейшер, директор з розвитку компанії Binotel. Послуга безкоштовна і не вимагає підключення до віртуальної АТС Binotel Як це працює: 1. Відвідувач на сайті замовляє дзвінок і вводить свій номер. У менеджерів дзвонять телефони, і того, хто візьме трубку, GetCall з'єднує з клієнтом. 2. Якщо всі менеджери зайняті і не можуть відповісти, система фіксує замовлення дзвінка і через деякий час передзвонює автоматично. Забути про замовлення дзвінка неможливо. 7 причин чому компанії потрібен GetCall 1. Клієнтам, які заходять в неробочий час, GetCall пропонує вибрати час для передзвону. 2. Система все робить сама: дзвонить менеджеру і з'єднує його з клієнтом. Ніяких помилок, людський фактор виключено. 3. Нерішучим клієнтам легше зробити перший крок. 4. Клієнт замовляє дзвінок в той момент, коли налаштований на розмову, і менеджеру легше переконати його зробити замовлення. 5. Якщо менеджери зайняті і не прийняли дзвінок — система це фіксує і передзвонює. 6. GetCall легко інтегрується з Google Analytics, CRM-системою і телефонією від Binotel. 7. Кольорову схему, мову, місце розміщення і час появи кнопки можна адаптувати під дизайн сайту. Активна кнопка замовлення дзвінка GetCall SOHO вже доступна для установки безкоштовно і за 15 хвилин. Замовити можна тут. Про компанію: Binotel пропонує послуги телефонії з набором бізнес-інструментів. Віртуальна АТС Binotel ™ об'єднує в єдину мережу співробітників і телефонні номери компанії, надаючи набір зручних інструментів для підвищення продажів і ефективності бізнесу. Весь спектр функцій телефонії Binotel ґрунтується на реалізації п'яти головних аспектів бізнесу: зростання продажів, ефективність співробітників, якість обслуговування клієнтів, автоматизація робочих процесів, інформація для керівників. 8200 компаній використовують платформу Binotel. Контакти: Київ +38 (044) 333-44-44 0 (800) 20-20-13 info@binotel.ua 10:00 — 18:30, 7 днів на тиждень]]>
  http://www.epravda.com.ua/press/2017/10/25/630387/
  Українці випустили програму бухгалтерського обліку для малого та середнього бізнесу http://www.epravda.com.ua/press/2017/09/13/628829/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Wed, 13 Sep 2017 10:00:03 +0300 “На українському ринку до сьогодні не існувало зручного й простого програмного забезпечення для ведення бухлобліку МСБ. Саме тому ми й розробили MASTER:Бухгалтерію. Цей сервіс відповідає вимогам українського ринку, він простий у використанні, підходить компаніям різного профілю. Цю програму може використовувати і фермерське господарство, і автомайтерня, і салон краси. Все просто: будь-яку операцію можна здійснити у два кліки”, - коментує Марія Галелюка, керівниця проекту MASTER:Бухгалтерія. MASTER:Бухгалтерія розроблена для українського ринку, а її функціонал охоплює всі види операцій на підприємствах малого та середнього бізнесу. Програма передбачає роботу з усіма системами оподаткування, в ній можна одночасно вести облік діяльності необмеженої кількості юридичних осіб. Сервіс буде корисний бухгалтерам малих та середніх підприємств, власникам бізнесу. Перенести дані з інших систем легко, почати роботу - просто. Компанія проводить навчання для нових користувачів програми. За оголошеннями та оновленнями слідкуйте на Фейсбук сторінці MASTER:Бухгатерія. Щоб стати користувачем MASTER:Бухгалтерія, зайдіть на сайт продукту, оберіть тарифний план та замовте пробну версію програми. Можна також звернутися за телефоном у службу підтримки: +38 (044) 333 444 7. IT-Enterprise - провідний український розробник програмного забезпечення для автоматизації розподілених компаній, великих і середніх промислових підприємств, підприємств фінансового сектора, послуг, холдингових структур. Компанія заснована у 1987 році. Систему IT-Enterprise використовують відомі українські підприємства різних галузей економіки: ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова», Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», шинний завод «Росава», Нижньодніпровський трубопрокатний завод, Інтерпайп Ніко-Тьюб, Київхліб, Фармак, Креді Агріколь Банк (Credit Agricole Group), Державний експортно-імпортний банк України.
  Контактна інформація для преси: Інна Єщенко, PR-менеджерка проекту MASTER:Бухгалтерія +38(095)184-11-61 press@masterbuh.com
  ]]>
  http://www.epravda.com.ua/press/2017/09/13/628829/
  Власний елеватор додає 30% до ціни на зерно http://www.epravda.com.ua/press/2017/09/7/628762/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Thu, 07 Sep 2017 10:30:03 +0300 всю історію бізнесу.
  Ті, хто вклався в будівництво зерносховища, можуть спокійно та без втрат урожаю дочекатися найкращої ціни на свою продукцію. Різниця в середньому становить 20-30%. Окрім того, є можливість зберегти товарні характеристики зерна, яке після очищення й сушіння менше псується від зовнішніх чинників. Власник елеватора заощаджує на транспортуванні, зберіганні, розвантажувально-навантажувальних роботах. "З боку ціни, як показує практика, вигідніше тримати продукцію на складах й продавати через певний час, – каже Сергій Булавін, перший віце-президент AgroGeneration. – Окрім цього є інші чинники. Для елеватора вигідніше продавати зерно відразу після його отримання. Щоб отримати вищу ціну – вигідніше зберігати продукцію певний час на елеваторі. Ми тримаємо баланс між окупністю елеваторів та отриманням найкращої ціни ". Потіжності зі зберігання AgroGeneration становлять 239 578 тонн, і компанія не планує на цьому зупинятися. Менше – 60 000 тонн – складають потужності зі зберігання зерна в HarvEast Holding. 143 000 тонн – такі потужності має "Нива Переяславщини". Як "подушку безпеки " власні елеватори розглядають в "Росток-Холдинг ". "Це дозволяє планувати потоки зерна й продавати за максимальними цінами протягом року ", – зазначають в компанії. На придбання, будівництво й реконструкцію зерносховищ тут уже витратили $25 млн. Поряд з цим "Аскольд-Агро ", де потужності зі зберігання складають лише 10 000 тонн, оцінює ріст власної ефективності після будівництва елеватора в 20-25%. Детальніше про те, як користуються і чи отримують переваги від інвестицій у власні зерносховища великі та дрібні компанії читайте на Landlord. ]]>
  http://www.epravda.com.ua/press/2017/09/7/628762/
  Вплив зони вiльної торгiвлi з ЄС на розвиток ринку сiльскогосподарских товарiв в Українi http://www.epravda.com.ua/press/2017/07/17/627151/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Mon, 17 Jul 2017 15:17:24 +0300 Угода про вільну торгівлю між ЄС та Україною – це широкомасштабна за змістом торговельна угода, яка спрямована на зменшення та скасування тарифів, які застосовуються сторонами щодо товарів, лібералізацію доступу до ринку послуг, а також на приведення українських правил та регламентів, що стосуються бізнесу, у відповідність правилам та регламентам ЄС з метою забезпечення вільного руху товарів і послуг між двома сторонами та взаємного недискримінаційного ставлення до компаній, товарів і послуг на території України та ЄС.
  У своїх угодах про вільну торгівлю ЄС встановлює вільну торгівлю для 90% її обсягів з країнами-преференційними партерами. Комісія робить це для того, щоб дотриматися положень ст. XXIV Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 року. Усі Зони вільної торгівлі, які створює ЄС з іншими країнами, передбачають виключення для групи сільськогосподарських товарів. Це стосується низки європейських угод та нормативних документів, зокрема Угоди про Європейський вільний простір (ЄВП або EEA – European Economic Area), укладеної з групою країн Європейської організації вільної торгівлі EFTA (членами якої є Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія). Угода передбачає вільний рух товарів між країнами ЄС та EFTA, проте зроблено виключення для сільськогосподарських товарів та продуктів рибної галузі – тільки невелика їхня кількість уведена до вільного ринкового простору (при цьому передбачено перегляд умов торгівлі сільськогосподарськими товарами між сторонами угоди кожні два роки) та Спільної сільськогосподарської політики (CAP – Common Agricultural Policy), яка обумовлює використання експортних субсидій з боку ЄС. В той же час, в рамках окремих ЗВТ у якості компромісу ЄС погоджується на певні виключення з режиму ЗВТ (наприклад, на зерно, молочні й м'ясні продукти, експорт яких субсидується з бюджету САР ЄС), а також на встановлення постійних преференційних квот та сезонних вікон для експорту з інших країн (наприклад, на цитрусові, мед, цукор, квіти з Мексики до ЄС). Основною метою Угоди про ЗВТ України з ЄС, переговори про створення якої розпочалися відразу після вступу України в СОТ, було зростання торгівлі та інвестиційних потоків між ЄС та Україною шляхом лібералізації торгівлі та гармонізації регуляторного середовища. У грудні 2011 р. переговори щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи розширену ЗВТ, було завершено. У березні 2012 р. було парафовано вказану Угоду про асоціацію, ратифікація якої відкриває можливість введення в дію ЗВТ. Прі порівнянні тарифних ставок на окремі види сільськогосподарської продукції в Україні та Європейському Союзі зрозуміло, що для окремих сільськогосподарських товарів захист внутрішнього ринку все ще високим з боку ЄС, хоча середньоарифметичний тариф на сільськогосподарські товари у ЄС складає 10%. Імпортні мита України на ці товари після вступу до СОТ є меншим за ті, що сьогодні ЄС застосовує до імпорту аналогічних українських товарів, наприклад, для яловичини, замороженої в ЄС, чинний імпортний тариф поза межами квоти у перерахунку на адвалор складає 80%, в той же час в Україні імпортний тариф після вступу до СОТ складає 15%, а для пшениці – в ЄС – 65%, в Україні – 15%. Таким чином, початкові умови переговорів щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС були асиметричними. І Україна, і ЄС намагалися укласти угоду з найбільш вигідними для себе умовами. Переговори нагадували відому карткову гру: кожна зі сторін бажала отримати кращий розклад карт. На відміну від Ігри, одноосібного переможця при підписанні угоди не було. Але смію відмітити, вигіднішим воно є для України, особливо відносно імпорту. Імпортні мита України на більшість сільськогосподарських товарів після вступу до СОТ є меншими за ті, що сьогодні ЄС застосовує до ввезення аналогічних українських товарів у режимі імпорту. На імпорт основних сільськогосподарських товарів ЄС широко застосовує імпортні тарифні квоти, у межах яких діє нижчий тариф. При цьому, навіть у межах тарифних квот у ЄС, ставки митних тарифів на імпорт окремих сільськогосподарських товарів вищі порівняно з тими, які чинні в Україні після її вступу до СОТ на весь імпорт аналогічних товарів. Для України підписання Угоди про ЗВТ з ЄС на найбільш ліберальній основі є суттєвою компенсацією відкритості внутрішнього ринку в результаті зменшення ставок ввізних мит на сільськогосподарську. Для України та ЄС політично й економічно важливим при укладанні угоди про ЗВТ було максимальне відкриття внутрішніх ринків для торгівлі сільськогосподарськими товарами без імпортних митних тарифів і тарифних квот. Зі свого боку українська сторона має зрозуміти, що економічна вигода від вільної торгівлі сільськогосподарською продукцією з ЄС для України більша, ніж можливі втрати від суттєвого відкриття внутрішнього ринку для сільськогосподарських товарів з ЄС. ]]>
  http://www.epravda.com.ua/press/2017/07/17/627151/
  M.E.Doc повністю безпечний, - експерти http://www.epravda.com.ua/press/2017/07/3/626678/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Mon, 03 Jul 2017 15:01:05 +0300 Проте, сайт програми електронного документообігу поки що залишається недоступним, до закінчення експертного розслідування. Наразі до з'ясування деталей справи залучені фахівці силових стуктур, державних установ та міжнародних організацій: фахівці США, Британії та країн Європи. Поміж тим фахівці силових структур схидяються до версії, що до атаки вірусу-вимагача Petya причетні Російські спецслужби. Варто зазначити що підозри про причетність РФ виникли не безпідставно, а саме після виявлення спроби зламу ресурсу M.E.Doc. Як виявилось, кібератака була лише першим єтапом, щоб виявити слабкі місця цифрової інфраструктури України. Саме таку заяву в ефірі одного з телеканалів висловив один із профільних міністрів України: "Те, що нам вдалося встановити, то це точно не йшлося про гроші, коли ми говоримо про кібератаку. Працювала група щонайменше 10-20 висококласних спеціалістів. Працювали вони протягом 3-4 місяців щонайменше. Це означає, що це була добре спланована операція. Оскільки не було фінансової мотивації, і це не був гурток любителів-аматорів, тобто ми можемо чітко говорити, що це російський сценарій. Це був тестовий сценарій. Була мета просто промацати слабкі місця цифрової інфраструктури як українських приватних, так і державних компаній". Міністр заявив, що переконаний в тому, що це була російська операція і вона є одним з елементів агресії проти України. Наразі можна констатувати, що до бордьби з даною проблемою в Україн, і не готові протистояти ні державні утанови ні приватний бізнес.]]> http://www.epravda.com.ua/press/2017/07/3/626678/ Українська енергетична біржа вперше в Україні успішно провела перші торги природним газом на умовах форварда http://www.epravda.com.ua/press/2017/04/28/624386/ support@epravda.com.ua (Економічна правда) Новини компаній Fri, 28 Apr 2017 16:20:42 +0300 торги було виставлено 2 млн куб. м природного газу з дисконтом 200 грн/тис. куб м до опублікованої на офіційному сайті УЕБ середньозваженої ціни на природний газ у місяці поставки. Мінімальна прогнозована ціна ресурсу встановлена на рівні 5500 грн/тис. куб. м. Терміни поставки газу розбиті помісячно — червень-вересень 2017 р. За результатами торгів, був реалізований весь виставлений обсяг природного газу з середньозваженим дисконтом: • червня — 100 грн за тис. куб. м; • липня — 130 грн/тис. куб. м; • серпня — 356 грн/тис. куб. м; • вересня — 492,00 грн/тис. куб. м. Торгівля природним газом на умовах форвардів з дисконтом спотової ціни є інноваційним і зручним інструментом для забезпечення учасників ринку необхідним ресурсом на більш тривалий період, ніж при спотових торгах, а для продавців це дозволяє запланувати реалізацію видобутого енергоресурсу. «Ми намагаємося надати нашим клієнтам зручні біржові торгівельні інструменти і розробили для цього дану торгову опцію, яка дає учасникам певну можливість хеджування гарантування обсягу поставок з прив'язкою до формули. Даний інструмент може стати основою для впровадження в майбутньому ф'ючерсних контрактів на ринку енергоресурсів України, однак для цього потрібна зацікавленість з боку учасників ринку, яку ми сьогодні отримали завдяки ПГНК і покупцям», — прокоментував результати торгів генеральний директор Української Енергетичної Біржі Олександр Коваленко. «Ми дуже задоволені тим, як сьогодні пройшли торги природним газом на нових для нас умовах у режимі диференціалів. Ми перша в Україні приватна видобувна компанія, яка співпрацює з незалежною енергетичною біржею і сьогодні вперше випробувала унікальний інструмент, який дозволяє ефективніше планувати свою господарську діяльність і оперативно закривати ризики, пов'язані з продажем природного газу в довгостроковій перспективі. Але головне те, що ми побачили довіру учасників ринку до нас і до УЕБ, що дозволить і іншим видобувним компаніям використовувати цей інструмент», — оцінив результати торгів генеральний директор СП ПГНК Віктор Гладун. СП «Полтавська газонафтова компанія» є публічною компанією, яка спеціалізується на видобутку нафти і природного газу в Україні і входить до структури компанії JKX Oil&Gas. ПГНК має чотири ліцензії на розробку нафтогазових родовищ Ново-Миколаївської групи і Єлизаветівської площі в Полтавській обл., а також два дозволи на розвідку Заплавського та Червоноярського-Східного родовищ загальною площею 171,2 кв. км. ]]> http://www.epravda.com.ua/press/2017/04/28/624386/